Krāsainie zīmuļi (kā Padomju laikā)?

Vai tagad ir pieejami krāsainie zīmuļi, kādi bija Padomju laikā? Varbūt kāds var nosaukt zīmuļu zīmolus?

Ar tagadējiem zīmuļiem (vismaz tiem, kurus pērk lielveikalos) problēma ir tā, ka tie ir faktiski vaska krītiņi koka apvalkā. Vasks neder, tam ir spīdums, tas slikti zīmējas un vēl sliktāk blendējas.

Mūsdienās vēl ir pieejami pasteļu zīmuļi, tie visbiežāk maksā no 1 EUR par zīmuli un ir slaveni vārdi, piem., Faber-Castell vai Koh-i-Noor. Bet arī pasteļa zīmuļi nav kā Padomjlaika zīmuļi. Pasteļzīmuļi ļoti slikti turas pie papīra, ir krītaini un putekļaini.

Kopumā man liekas, ka mūsdienu pasteļu zīmuļi ir tuvāki Padomju laiku zīmuļiem un tomēr, toreiz bija savādāki - turējās labi pie papīra, jaucās, nebija vaskaini, utt.

Varbūt ir kādi ieteikumi? Negribas par visiem maksāt un visus izmēģināt.

Vaukskis  1   Kārtīgs apraksts, bet man tikai ir jautājums par zīmuļiem- kāds tiem ir sakars ar blendēšanu ? Man šķiet, ka to tikai virtuves sakarā piemin.

Marija_Anna    1 Vaukski, ja es pareizi sapratu domu , tad tā ir krāsu sajaukšana. Putekļaini un nevaskaini smalkākās niansēs un pilnīgāk sajaucas. Dabū dažādus pārejas toņus. Atceries, savā laikā kaut vai sadrupināji putekļos vienu zīmuļa galiņu, tam virsū citu un vēl .. un tad kaut ar pirkstiem putekļus "iezīmēji " papīrā.
Kur nopirkt, nemācēšu teikt. Mūsmājās bērniem ir jaunmodīgie, plaši pieejamie krītiņi.
Pati, ja uznāk ideja, gan izmantoju akrilu, mazāk akvareļkrāsas.

raima      Ir akvareļzīmuļi, labi sajaucas, krāsas košas, ja nepludina ar otiņu, ūdeni. Arī padārgi.
Pirms pirkšanas pamēģini, dārgajiem zīmuļiem normālā tirdzniecības vietā to ļauj.

pardon_my_french      Gāju meklēt, no kā vispār tiek taisīti krāsainie zīmuļi. No māliem? o_O Tā te rakstīts https://otvet.mail.ru/question/21748507 Visi tie vaski kvalitātes uzlabošanai. Jāmeklē vislētākie = vissūdīgākie imho, kaut gan, kas to zin, no kā tika ražoti krievu laikā.

joens    1 Izvilku kastīti (Faber), pašvīkāju, laikam tomēr vaskaini. Manām retumis vajadzībām pietiek un pāri paliek. Pat nezināju tik daudz nianšu.

First, there are 4 different base types of colored pencils available: wax-based, clay-based, oil-based and water-soluble based.

Padomjlaikā laikam bija tie māla zīmuļi, attiecīgi tādus jāmeklē šodien. Koh-I-Noor Mondeluz akvareļzīmuļi tādi varētu būt. Vēl raksta par Ohuhu.

multi    1 Lielveikalā pērkot jāpriecājās, ka vispār krāso. Ja vajag noteikta tipa zīmuļus, tad jāpērk specializētos mākslinieku veikalos. Padomju laika zīmuļi ne pa visam nav nekāds kvalitātes etalons. Bet katram jau savs.

regina_dei_diamanti  1 1 Varbūt ir vērts pameklēt pie lētā gala zīmuļiem Maximās XXX vai arī centrāltirgū, īpaši tur, kur tirgo preces no Baltkrievijas?

vilks28    1 Atpestī mani dievs no padomju laika krāsaino zīmuļu spicēšanas. Man jau nu arī liekas, ka tas nav etalons.

Students02    1 Kā zīmē, vari pārbaudīt biroja preču noliktavā Ūpis. Pats tur izmēģinu visu, pirms ko no jauna pērku savam darbam.

spradzite1984    1 Pretii Maakslas akadeemijai ir mazs maakslinieku preccu veikalinnss-uz Kr.Valdemaara ielas

piparbecinja  1 1 Nu jau pat zīmuļi blendējas...

Tinte      Šodien Maximā bija 12 gab. paciņa pa 2,49 un 24 gab. pa 2,99. Izskatījās, ka ir visparastâkie krāsainie zīmuļi.

Lovetta      Tādus zīmuļus var pasūtīt internetā, tos ražo firma "Живопись". Un tie ir tādi, kā padomju laikā. 2020-07-06 23:04

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu