Krāsainie zīmuļi

Krāsainie zīmuļi - jautājumi un diskusijas

Krāsainie zīmuļi (kā Padomju laikā)? (14)
Vai tagad ir pieejami krāsainie zīmuļi, kādi bija Padomju laikā? Varbūt kāds var nosaukt zīmuļu zīmolus? Ar tagadējiem zīmuļiem (vismaz tiem, kurus pērk lielveikalos) problēma ir tā, ka tie ir faktiski vaska krītiņi koka apvalkā. Vasks...
Vaukski, ja es pareizi sapratu domu , tad tā ir krāsu sajaukšana. Putekļaini un nevaskaini smalkākās niansēs un pilnīgāk sajaucas. Dabū dažādus pārejas toņus. Atceries, savā laikā kaut vai sadrupināji putekļos vienu zīmuļa galiņu, tam virsū citu un vēl .. un tad kaut ar pirkstiem putekļus "iezīmēji " papīrā.
Kur nopirkt, nemācēšu teikt. Mūsmājās bērniem ir jaunmodīgie, plaši pieejamie krītiņi.
Pati, ja uznāk ideja, gan izmantoju akrilu, mazāk akvareļkrāsas.
Izvilku kastīti (Faber), pašvīkāju, laikam tomēr vaskaini. Manām retumis vajadzībām pietiek un pāri paliek. Pat nezināju tik daudz nianšu.

First, there are 4 different base types of colored pencils available: wax-based, clay-based, oil-based and water-soluble based.

Padomjlaikā laikam bija tie māla zīmuļi, attiecīgi tādus jāmeklē šodien. Koh-I-Noor Mondeluz akvareļzīmuļi tādi varētu būt. Vēl raksta par Ohuhu.
Lielveikalā pērkot jāpriecājās, ka vispār krāso. Ja vajag noteikta tipa zīmuļus, tad jāpērk specializētos mākslinieku veikalos. Padomju laika zīmuļi ne pa visam nav nekāds kvalitātes etalons. Bet katram jau savs. Atpestī mani dievs no padomju laika krāsaino zīmuļu spicēšanas. Man jau nu arī liekas, ka tas nav etalons. Kā zīmē, vari pārbaudīt biroja preču noliktavā Ūpis. Pats tur izmēģinu visu, pirms ko no jauna pērku savam darbam. ··· Krāsainie zīmuļi: Krāsainie zīmuļi (kā Padomju... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu