Pasteļkrītiņi, bet ne eļļas

Mana interese par akvareļiem ir beigusies un kopš Felicitas Pauļukas pasteļu izstādes Mākslas muzejā esmu izdomājis, ka sākšu nodarboties ar pasteli. Bet kādas ir pasteļkrāsas? Atceros, ka padomjlaikos bija īsti grafīta veida krāsainie zīmuļi un mani interesētu, lai arī pastelis būtu kaut kas tāds (arī Pauļukai laikam tāds bija). Bet tagad lielveikalos ir tikai kaut kādi polimēru zīmuļi, kas riktīgi nezīmējas. Interneta veikalos skatos un tur iet runa par eļļas pasteli. Ļoti negribētos iegrābties kaut kādā biezā polimērā. Labāk patiktu kaut kas grafikas veidīgs.

Kādas ir pasteļu krāsas (krītiņi) un vai es pareizā virzienā meklēju?

Jautā andrisz 2017-01-09 23:10

typhoo (2017-01-09 23:27)  1 5 Bljin... baigais maaxlinieks kas pasteljus meklee lielveikalos! :D
Akvareljkraasas laikam arii tur pirki?
Izbijushajam akvarelistam un toposhajam pastelja meistaram pastaastiishu, ka ir Riigaa dazhi veikali tieshi maaksliniekiem.
Bet nu mekleet vajadzees pasham! :D

LaskovijMerzavec (2017-01-09 23:32)      Kadreiz, viens no veikaliem bija mākslinieku savienības namā. Un Rigā ir daudz veikalu. Tur visu var paprasīt ko un kā!

Drole (2017-01-09 23:34)      Soft Pastels.

http://www.dickblick.com/products/sennelier-soft-pastels/

Drole (2017-01-09 23:47)      haha, pastelji ir leetaaki tikai no viena aspekta - var ietaupiit uz otaam.

joens (2017-01-10 11:12)    2 Pasteļi lētāki??? Lielveikalā noteikti. Man nez kāpēc trāpās redzēt tikai komplektus, kur cenai ir divas nulles un pirmais cipars nav vieninieks.

Kristine_78 (2017-02-06 21:23)      Sausais pastelis faber castell maksā 23.34 eur , 70 krāsas , zīmuļus pērkot jāaplūko uz papīra cietības pakāpe, jo, ja zīmulis ir par cietu, veidosies skrāpējumi uz darba.
Interesanti sanāk ja pamata zīmējums ir ar parasto goša krāsu ,bet virspusē kad zīmējums izžuvis zīmē ar sauso pastelļa zīmuli un krītiņu .Šajā gadījumā izmanto rupjo akvareļa papīru, jo pasteļa papīrs samirkst pēc gošām.Ja tikai ar sauso pasteli, tad ir lapas tumšajos toņos ar reljefu ,uz tām ļoti labi izceļas sausā pasteļa sulīgie toņi un smalkajam pulverītim ir aiz kā pieķerties, lapas cena 1 eur, līdz 2 eur , aptuvenais izmērs 80x50. Pa rokai tur slapju lupatu , jo krītiņi ļoti krāso rokas. Pirms uzsākt darbu, lapa jāpielīmē ar papīra skoču, vai klipšiem.es dodu priekšroku skočam, jo tad lapu var nostiept un zīmējot tā nemetīs vilni. Gatavu darbu iesaka nostiprināt ar matu laku, bet es neiesaku.zīmējumu ierāmē liekot aiz matēta plastmasa.
Eļļas krītiņi jātīra rīsos, jo tie mēdz viens otru apķēpāt, līdz ar to zīmējums kļūst netīrs.Manuprāt sausais pastelis ir draudzīgāks zīmēšanai.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu