Gardēnija - lapas kļūst melnas?

GardēnijaKāpēc gardēnijai lapas kļūst melnas? Pārāk tieša saule, vai kāds cits cēlonis?

elfa15    1 Nevarētu būt, no saules apdegumiem lapas paliek dzeltenas vai brūnas.
Varbūt esi pirms tam pārstādījusi un nav pareizā augsne? Un kā ar mēslošanu, pareizo mēslojumu lieto? Gardēnijas liekas, bija skābas augsnes augi.

elfa15      Jāmēslo ar skābas reakcijas meslojumu. Tas varētu būt iemesls. Ja izrādīsies, ka esi mēslojumu ar nepareizo, nopērc augsnes substrātu ar skābu reakciju un pārstādi. Paprasi veikalā, bet pārliecinies pati, izlasi. Bieži nezin un iedod nepareizo. Derēs tas, kas domāts papardēm, vai kaut vai rododengriem utt. Mēslošanai vari pirkt mūsu pašu Vito-4, labs un lēts.
Augsne mitra, bet lai nav lieks ūdens. Lai veicas!

speele      Esmu jau 2 gardēnijas nobeigusi. Man arī nesanāk. Visas citas puķes aug griezdamnies.

annija005      Ļoti daudziem ziediem nepatīk hloretais uudens !!!

usi_susi    1 Nopirku nīkulīti, pārstādīju skābā augsnē( laba no kurmju rakumiem + kūdra), laistu ar lietusūdeni, aug, zied:) Lasīju, ka nedrīkst laistīt ar krāna ūdeni, vai jebkuru cietu ūdeni, tad nomelnējot, nokalstot lapas. Lai veicas:)

Tejas_roze      Mana skaistule aug griezdamās, bet visas istabas puķes laistu ar filtrētu ūdeni (lietus ūdens diemžēl nav pieejams). 2009-09-26

Benita_32      Gardēnija ir cimperlīgs augs visā kopumā. Dzīvokļa apstākļos ir grūti nodrošināt vajadzīgo gaisa mitrumu un temperatūru. Tā ka nekreņķējies, būs cita, nākamā;) 2010-12-07

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu