Telpaugi

Telpaugi - jautājumi un diskusijas

Gardēnija - lapas kļūst melnas? (9)
Kāpēc gardēnijai lapas kļūst melnas? Pārāk tieša saule, vai kāds cits cēlonis?
Nevarētu būt, no saules apdegumiem lapas paliek dzeltenas vai brūnas.
Varbūt esi pirms tam pārstādījusi un nav pareizā augsne? Un kā ar mēslošanu, pareizo mēslojumu lieto? Gardēnijas liekas, bija skābas augsnes augi.
Nopirku nīkulīti, pārstādīju skābā augsnē( laba no kurmju rakumiem + kūdra), laistu ar lietusūdeni, aug, zied:) Lasīju, ka nedrīkst laistīt ar krāna ūdeni, vai jebkuru cietu ūdeni, tad nomelnējot, nokalstot lapas. Lai veicas:) Jāmēslo ar skābas reakcijas meslojumu. Tas varētu būt iemesls. Ja izrādīsies, ka esi mēslojumu ar nepareizo, nopērc augsnes substrātu ar skābu reakciju un pārstādi. Paprasi veikalā, bet pārliecinies pati, izlasi. Bieži nezin un iedod nepareizo. Derēs tas, kas domāts papardēm, vai kaut vai rododengriem utt. Mēslošanai vari pirkt mūsu pašu Vito-4, labs un lēts.
Augsne mitra, bet lai nav lieks ūdens. Lai veicas!
Esmu jau 2 gardēnijas nobeigusi. Man arī nesanāk. Visas citas puķes aug griezdamnies. Ļoti daudziem ziediem nepatīk hloretais uudens !!! ··· Telpaugi: Gardēnija - lapas kļūst ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai var dārzā ieaudzēt pašreiz nopērkamās uzziedinātās puķes? (7)
Vai var dārzā ieaudzēt pašreiz nopērkamās uzziedinātās puķes ,ko pārdod podiņos?
Tā kā ar puķu audzēšanu nodarbojos jau vismaz 10 gadus, tad droši varu teikt, ka prīmulas , hiacintes, tulpes, narcises, pat mazās podu rozītes var ieaudzēt savā dārzā. Tikai ir viena nelaime, bieži vien šīm veikala puķēm ir visādas slimibas un apkarot tās ir ļoti grūti... man ir vesela primulu dobe no podiņos sadāvinātajām. arī hiacintes ir jau pievairojušās diezgan. ar pārziemošanu ir kā kuru gadu, bet visumā ir cerīgi. Ar krokusiem man vienmēr viss ir bijis kārtībā, ja vien nenoēd ūdensžurkas.

Daļa prīmulu ieaug, daļa ne.

Ar hiacintēm jau sarežģītāk. Lasīju, ka pēc ziedēšanas sīpoli jāizrok un līdz rudenim jāglabā pagrabā vai citā vēsā vietā, septembrī - novembrī jāizstāda ārā. Lielākajai daļai hiacinšu tas derēja, bet dažās tik un tā iznīka.

Diemžēl nekad nav izdevies nākamajā pavasarī ieaudzēt dārzā krizantēmaas no podiņiem, pa ziemu iznīkst.

Bet nekāda izcilā dārzniece neesmu, vienkārši eksperimentēju sava prieka pēc.
hiacintes 2ivas izstādiju kaut kur maijā,vārgi izlīda tik viena pirms sala un ziediņš maziņš un tā arī nosala:(( atkal krājās podiņi,mēgināšu atkal,tā mana vajība,kā ieeju lielveikalā,tā jānopērk,kāds ziediņš.
Gan primula,gan mazās rozītes esmu meģinājusi izstādīt ārā,nomirī,bet manai paziņai tādā pussēnā tās puķītes,zied griezdamās,man pa daudz saules laikam:(((
Esmu floriste jau no 1995. gada un ar puķēm nodarbojos arī audzēju cik sevi atceros.
VISAS var ieaudzēt dārzā iepriekš minētās un.... hiacentes,krizantēmas ir vispār mazprasīgas.
TIK jebkurai puķei,ziedam IR jāatrod pareizā vieta-zeme,bez visādiem grauzējiem.
··· Telpaugi: Vai var dārzā ieaudzēt ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Interesē pieredze ar hortenzijām-vai var podā augušu un ziedējušu ieaudzēt dārzā? (5)
Ir ieviesušās pāris hortenzijas,kuras gribētu pārstādīt dārzā.Kas tur var sanākt?
Podu hortenzijas ārā izstādītas visticamāk nākamajā gadā neziedēs. Lai gan iespējams arī brīnums ka uzzied bišķi. Es arī šovasar izstādīju dažas ārā no podiem. Bet tikai tāpēc, ka apnika tik milzīgus podus tādā vairumā stiept uz pagrabu. Ta jau manīs, kā būs nākamvasar ar tiem izstādītajiem. Bet normāli tām ir jāpārziemo pagrabā, mēreni apgrieztām, tumsā, var nedaudz apliet pa retam, ja sauss gaiss. Tad ziedēs kā trakas nākamvasar.
Jā, un mēslojumu vasarā vajag tādu, kas domāts speciāli hortenzijām. Citādi tās kļūs zilas un tas vairs nav smuki..
Gribu uzzināt,vai tās skaistās ārzemju hortenzijas var izdzīvot skarbajās latgales ziemās,gribu dažas iestādīt dzimtas kapos. Ārzemju te neizdzīvos - manai kolēģei visas no Īrijas atvestās nosala... Jā, var. Man visas Depo pirktās ir ieaugušas. Ja zars noliecas pie zemes, dzen saknes un veidojas jauni krūmi. Dažreiz pamēsloju, kad atceros. Šogad ziedus saskaitīt nevarēju. Ziemās nesedzu, neviena nav nosalusi. Varbūt vieta laba - pie augsta ziemeļu puses mūra. Veikalā kuras pārdod visas ir podā augušas....kā citādi lai tās transportē.
Lieliski aug...tik nu būs par vēlu stādīšanai zemē.
··· Telpaugi: Interesē pieredze ar ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Telpaugi guļamistabā (14)
Drīz piebeigšu remontu guļamistabā.Plānojot kur ko likt, radās jautājums- vai guļamtelpā var būt daudz telpaugi? Kaktusi īsti piemēroti noteikti nav, bet kuri un cik daudz būtu piemērotāki?
Straujaa ... sēdies 2.... dienā augi uzņem ogļskabo gāzi un izdala skābekli, savukārt naktī otrādi, tie patērē skābekli un izdala ogļskābo gāzi... Guļamistabā nedrīkst būt pārāk daudz telpaugu, jo tiešām tie naktī izelpo ogļskābo gāzi un, ja ir maz skābeklis telpā, miegs nav pilnvērtīgs! Bet "pārāk daudz" nenozīmā pāris trīs podiņi! Tie neko neskādēs! Un tos vajag tādus, kas pa īstam patīk, lai pamostoties un ieraugot, sejā uzpaluktu smaids un sirdī labs noskaņojums visai dienai! :)) Procesā, kas norisinās augos - fotosintēzē - izdalās skābeklis, nevis ogļskābā gāze, tā kā nosmakt nevar nekādi.Augi nevar traucēt, ja nu vienīgi ziedi ar stipru smaržu. Augiem svarīga ir gaisma, tāpēc nebūtu vēlams tos novietot guļamistabas tumšākā stūrī, un brīnīties, ka pēc kāda laika tie nobeidzas. nu vispar jau guljamistaba nav labi, ja ir telpaugi... :) Kaut kur lasīju, ka guļamistabā vispār neiesaka nekādus augus, ne vāzēs, ne podos, bet teoriju, tāpat kā bērnu audzināšanā, te daudz... Es lieku vienu parastu papardīti uz palodzes un ir gana labi. ··· Telpaugi: Telpaugi guļamistabā lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kādu kaktusu pirkt? (16)
iekārtojos jaunā kabinetā un šorīt iedomājos nopirkt kādu foršu un jauku, pacietīgu telpaugu, kurš mani priecētu un neuzmāktos 8 stundas katru darba dienu. cien. oho eksperti, palīdziet izvēlēties!:)))
naudas kociņu Paskaties veikalā, kuri patīk vizuāli, pieraksti nosaukumus, sameklē netā kopšanas pamācības.
Man ir pachipodium (cerams, pareizi uzrakstīju nosaukumu), aug ka prieks un gandrīz nekādu uzmanību neprasa, tikai reizi nedēļā mazliet apleju.
to, kuru sauc par vīramātes krēslu :DD labi, joks.
es nezinu pacietīgāku augu par orhideju vārdā Falenopsis, ne mazāk pacietīgas ir spatifīlas, pat ja mazliet iekaltušas tās atgūs turgoru pēc salaistīšanas, arī meslot viņas nevajag - un pārstādīšanu necieš - vislabāk, ja pilns pods pieaudzis - tad arī zied smukām vālītēm ar baltu seglapiņu. arī līdakastes ir pacietīgas.
tomēr pat vispacietīgākais augs nonīks, ja tam būs neatbilstoši gaismas apstākļi ... vispirms novērtē, kurā no debespusēm ir Tavi logi. un ja gribi labu konsultāciju, tad ej uz Botānisko dārzu, man šķiet, ka par augiem ļoti daudz zina Purnes kundze.
Man patīk mans Ziemassvētku kaktuss - aug kā traks un zied 3 reiz gadā. Bet vasarā turu zem ābeles pusēnā:) Leju 2 reiz ned. laikam mamilarija saucas- varonīgs augs, pērn nolūz pie saknes, jo pārlaistiju, es šo iečupināju atpakaļ podā, ieauga, mīkstas adatas un reiz gadā zied smukiem, rozā ziediņiem:))) ··· Telpaugi: Kādu kaktusu pirkt? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Vai kaktusam jālauž nost "bērni"? (12)
Vispār man kaktusi nu tā, ne pārāk, bet mājās jau kādu laiku ir uzradies viens tāds klasisks, apaļš, ar lielām adatām, un viņam pie manis laikam patīk - izaudzis nu jau gandrīz dūres lielumā. Un tagad viņam uzradušies ...
:) lauz nost... spraud atsevišķos podiņos un dāvini draugiem:) Man shitaads pie vecaakiem staav uz palodzes. Cik sevi atceros, vinjsh tur staav:D Visi vinju sauc par "Onkuli" :) Lasi nost tos "bērnus" un...vinsh reti zied, reizi gadaa, bet, zieds skaists. Mana vecmamma apmēram šitādam lauza nost visu pieaugumu,un viņai ziedēja fantastiski,līdz izauga tas adatainis tik liels,ka nolūza pats no sava svara.Bet vecmammai gan ziedēja viss,varbūt,ka pat sloškāts.:))) Man arī aug kā traki tie kaktusa bērni, spēju tik lauzt nost Man ziedēja ar visiem bērniem kā traks, tieši tāds. Tikai ziedēt sāku, kad es, pēc cilvēka domām, uztaisīju viņam ekstrīmu - uzliku uz palodzes, kur saule bija no lēkšanas līdz rietam.
Starp citu, ja tas ir tas, ko es domāju, viņam ir ārprātīgi skaisti ziedi. Piesakos uz vienu bērnu, kaut gan tāda loga man vairs nav :)
··· Telpaugi: Vai kaktusam jālauž nost ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Puķes guļamistabā (20)
Kāds ir jūsu viedoklis par puķu turēšanu telpā, kur cilvēkam ir jānakšņo? Man nemitīgi tiek atgādināts, ka kaktusi no palodzes ir jāaizvāc to negatīvās iedarbības pēc, bet es pati neko sliktu nesajūtu.
Kārtējās feņšuja idiotijas salasās un edz kaktusiem ir negatīva enerģija, bah...
Ja nesajūti, tad met ārā no galvas un dzīvo nost, bet atgādinātājiem regulāri dāvini kaktusus un iesaki tos turēt telpās.
....atcerējos kā pamatskolā māsas adataino kaktusu kolekciju ar sālsskābi aplējām(mammas ideja)....abām riebās tie adataiņi,bet bez skandāla nedomā tikt no tiem vaļā.
...ehhhh-it kā sīkums...bet vēl tagad atceroties-patīkami....
Kāda tad ir kaktusu "negatīvā iedarbība"? :) man vienigais kaktuss kaa pieminja no bernibas stav virtuvee.. vsp apbrinoju, ka vins jau tik ilgi tur stav un tomer aug.. :D
visas citas pukes ari ir virtuvee, iznemot orhideju, kas stav uz mazaa galdinja istabaa pie gultas, un lidakasti, ko iespundeju tualetee. man istabaa ir bijusas ari efejas - neko sliktu nejutu.
vsp kops dzivoju viena, manas pukjes aug labak :D
...Kad es šķīros-7 gadi atpakaļ.....man visas puķes nosprāga.A šķīros es bez skandāliem....jocīgi. ··· Telpaugi: Puķes guļamistabā lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu