Orhidejai lapas palika dzeltenīgas, zieds nokalta(arī kāts).Kā ārstēt?

Lai gan aug jauna lapa, jauna gaisa sakne,man liekas ka lapas ir neveselīgas, ka orhidejai kaut kas trūkst vai ir par daudz...

1no2 (2009-09-29 12:31)      mēslot vajag, un saulītes varbūt trūkst :(

Pele_chiibaa (2009-09-29 12:57)      ūdens pietiek? jamā tāda mitruma mīļotāja šķiet.

Wonderwomen (2009-09-29 13:01)      palasies te - http://www.ltn.lv/~estere/ORHIDEJAS.html

amailija (2009-09-29 13:28)    1 Manai orhidejai zieda kāts nokalta, kad sāku mēslot:(

Otija (2009-09-29 13:42)      Zieda kāts var un pat vajag nokalst viņam... jo otrreiz uz tā paša kāta ziedu nebūs - viņa izdzīs jaunu kātu..Veco pēc tam vienkārši nogriež. Un jālaista orhideja ir ļoti maz... Var vienu reizi mēnesī likt uz nakti kārtīgi izmērcēt vannā.. un tad uz mēnesi atkal aizmirst:)

barbarosa9 (2009-09-29 18:15)      Tieshi taa-orhideju driizaak var paarlaistiit, nekaa iekalteet-no taas vinja mazaak baidaas:)
Orhidejas noteikti jaameeslo un nav liela beeda, ka kaats nokaltis.Bet jaameeslee TIKAI ar orhidejaam domaatu meeslojumu.
Maneejai taadas lapas aug kaa dzungljos, bet jauno kaatu nevaru sagaidiit, jo ieprieksheejo vnk nolauzu:(

lapsaacijs_albiins (2009-09-29 20:11)      iznjem no podinja, notiiri kompostu, nofocee un atsuuti man bildinju uz kastinju, tad pateikshu, kas par vainu. pa to laiku, vari iegaadaat maisinju jauna komposta un svaigu podinju. vinja, iznjemta no podinja, var dziivot meeneshiem un nekas nenotiks.

Belvedera (2009-09-29 20:16)      Man visas malas pilnas ar orhidejām un neviena līķa. Kad saknītes ir sausas,iemērcu ūdenī uz nakti ūdenī,kuram pievienots mēslojums.Vasarā tas bija regulāri reizi nedēļā,ziemā-pēc vajadzības. Ziedu kātus griežu nost tikai vienu trešdaļu,bet ne uz reizi pēc noziedēšanas,bet tad,kad jau sāk aizkalst.Jo ir bijuši gadījumi,kad no plika kāta nāk jauni dzinumi un atkal sāk ziedēt.Vēl katru nedēļu vienu reizi apsmidzinu ar speciālu šķīdumu orhidejām.Mēslojumu un smidzināmo pirku Depo,tur ir daudz kas orhidejām.Mēslojumu lieku mazliet,mazliet mazāk nekā rakstīts.Nedrīkst ūdeni liet tā,lai trāpa lapu viducī,puķēm tas ļoti nepatīk.Jebkuras puķes ir jāmīl,jāaprunājas un jāuzslavē par skaistajiem ziediem.

I_naara (2009-10-03 21:26)      Izstudē to Braķu saitu par orhidejām - ļoti daudz informācijas!
Es Tev ieteiktu puķi izņemt no substrāta un pārbaudīt, vai nav sūnas starp saknēm, kas tās pūdē. Es vienu falenopsi tādā veidā izglābu - izlasīju ārā sūnu un pieliku klāt pašas savāktās priežu mizas.

intu (2009-11-25 21:44)      man arī pilnas palodzes ar orhidejām, tas ir mans iecienītākais hobijs, tāpēc pilnībā piekrītu Belvederai.
Tikai man vēl šis tas ir piebilstams..... Un tas attiecas tieši uz Faleonopšiem ( man ir daudzas un katra orhideju hibrīda šķirne ir ar citādākām kaprīzēm) - Ja tu šo puķi esi ieguvusi pavisam nesen, tad tas ir normāli, ka zieds nokalst, jo nepatīk gan apstākļu maiņa, gan arī gaisa maiņa, bet tas nav traģiski, jo tā piemērojas visiem apstākļiem ar laiku, jo tas taču ir surogāts!
Ja tu šo puķi esi ieguvusi jau labu laiku atpakaļ, tad iespējams kādā pārāk saulainā dienā viņai ir licies par daudz saules un viņa ir apdegusi. Tikai nekādā gadījumā nedomā nogriest sadzeltējušās lapas, kamēr tās nav pavisam nokaltušas, tas pats attiecās arī uz saknēm.
Daži ieteikumi, ja pārstādīsi - stādi labāk caurspīdīgā podiņā un uztaisi sānos vairākus caurumus zīmuļa diametrā, jo saknēm vajag gaismu un arī gaisu. Substrātam izmanto priežu biezo mizu, tad pievieno dažas bērza ogles, kuras var nopirkt jebkurā veikalā(grillogles), tad vēl pievieno vīna korķi sasmalcinātu un lieta darīta! Iesākumam liekas baigā ķēpa un ņemšanās, bet tici man, ka tad viņa augs griezdamies un nebūs jāpārstāda ilgi. Arī neliela smidzināšana uz stāda ar parasto ūdeni viņām dikti patīk
P.S. Kad būs kārtīgi ieaugusi, tad labākais līdzeklis ar ko notīrīt lapas no putekļiem un izvairīties no dažādām ērcītēm un slimībām ir mazliet atšķaidīts degvīns - uzlej uz vates un noslauki!
Lai tev veicās!

asmele (2010-10-25 11:23)      Jā, es arī savu pirmo orhideju "piebeidzu",to pārlaistot...To sapratu tikai tad,kad pabiju vienā no orhideju "dzimtenēm"- Taizemē...
Esmu pārliecinājusies,ka orhidejām nepatīk arī caurvējš! Aizgājušās vasaras karstumā, par vienu no stādiem nepadomādama, to pārlieku ātri "noziedināju" uz palodzes...
Laistīt (apsmidzināt ar ūdeni,kas nedaudz siltāks par istabas temperatūru) ieteicams saulainās dienās!Ūdens lāses,kas pēc tam paliek lapu žāklēs, es izsusinu ar vatīti,kas uztīta uz kociņiem (nopērkama kosmētikas piederumu nodaļās jebkurā lielveikalā).
Lai izdodas!

asmele (2010-10-25 11:31)      Orhidejai lapas palika dzeltenīgas, zieds nokalta(arī kāts).Kā ārstēt? foto Mēsloju tikai un vienīgi ar speciālo orhideju mēslojumu. Nevienu auga daļu negriežu nost,pirms tā nav pilnīgi nokaltusi.Profilaksei pret kaitēkļiem apsmidzinu ar "Aktaras" šķīdumu (Ārkārtīgi niecīgā koncentrācijā!)

Luusila (2010-11-07 22:01)      Otij- man 2 mēn atpakaļ noziedēja dzeltenā orhideja. Tā kā kāti nenodzeltēja un nesažuva, es tos negriezu. Un tagad skatos, ka turpat tālāk uz tiem pašiem kātiem veidojas jauni pumpuri. Tie kāti vienkārši ir pastiepušies nedaudz garāki.

pekausis17 (2011-03-16 19:42)  1   orhideja noteikti ir parlaistita,man bija tapat.

labalabadiena (2013-07-12 22:35)      ´Pele čībā´ - nav, nav ūdens mīļotāja. It nemaz. Nogriez to nokaltušo nost. Lai netraucē jaunajiem dzinumiem. :) Apčubini, apkop un būs labi! :)

Nilija (2013-09-26 17:39)      izmet ara...noperc jaunu!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu