Skurstenis (dūmvads)

Skurstenis (dūmvads) - jautājumi un diskusijas

Manteļskurstenis (10)
kaut ko sīkāk par manteļskursteni,uzbūvi,kur var apskatīt
Aizbrauc uz K. Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas", tur irgan manteļskurstenis, gan ko redzēt, gan vienkārši skaisti. Guglī daudz informācijas, tikai varēja būt (nav bijusi tagad vajadzība lūkot), ka latviski tā patrūcīgi. Pilnīgi noteikti ir vāciski, ieskaitot zinātniskus pētījumus.

Personīgi savulaik manas omes māsas mājā tāds bija un tika praktiski lietots. Arī profesionālajās gaitās ik pa laikam trāpās kāds objekts ar šo konstrukciju.
Nav jau tur nekā īpaša. Istaba 2.5-3m*2.5-3m, sienas pakāpeniski pāriet skurstenī. Manas vecajās mājas , manuprāt bija apmestas, redzētas arī neapmestas. Augšējā daļā iemurētas sijas ( metāla, vai koka ) ,kur piekārt gaļu kūpināšanai, telpas vidū ugunskura vieta. ja būvē no jauna un taisās izmantot pēc nozīmes, vēlams risināt jautājumu par āra gaisa pievadi teplai.
Manteļskurstenis parasti atrodas ēkas vidū, iziet korē. Nav siltuma avots, nav izmantojams kā apkures līdzeklis.
Konstrukcija masīva, prasa nopietnus pamatus. Vēlama inženiera konstruktora konsultācija, it sevišķi ja telpas lielumu palielina.
Manteļskurstenis ir pavards ar atklātu liesmu ēdienu gatavošanai, bet dūmi tiek izvadīti no telpas pa atklāto skursteņu eju.
Tie ir vieni no senākajām dūmvadu un reizē arī telpas apsildes sistēmām, kas pastāvēja jau kopš agrīnajiem viduslaikiem un bija ļoti izplatīta pavarda izbūve dzīvojamajās ēkās līdz pat XIX gadsimta vidum. Manteļskurstenis uzskatāms par pašu pirmo cilvēces mēģinājumu ierobežot uguni mūra konstrukcijās un izvadīt dūmus no mitekļa. Manteļskursteni lietoja arī gaļas žāvēšanai, ēdienu glabāšanai.
Agrīnajos viduslaikos tie bija visās pilīs un muižās. Tā kā lejas platība manteļskurstenim ir visai liela, līdz tam brīdim, kad uguns ir kārtīgi iedegusies, virtuves telpa ātri vien var piepildīties ar dūmiem. Vēlāk, pateicoties skursteņa augstumam un attiecīgi arī labajai velkmei, dūmu kļuva aizvien mazāk, taču vienlaikus skurstenī pagaisa arī liela daļa no siltuma. Gadu gaitā tie lēnām izzuda, jo nav ne ērtākais, ne arī ekonomiskākais ēkas apsildīšanas veids.(Google)
Google sniedz plašu informāciju ar visiem attēliem.:) ··· Skurstenis (dūmvads): Manteļskurstenis lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ja tā ir metāla pirts krāsns, ar pakrautiem akmeņiem, tad praktiskas vajadzības pēc šīberes nav.
Ja tā ir veco laiku parauga akmeņu krāns, kur liesma silda ceru akmeņus, tad šībere ir obligāta, citādi viss uzmestais gars izies laukā caur skursteni.
Man ir metāla pirts krāsns ar akmeņiem, kurināma no divām pusēm un pat nevaru iedomāties, ka varētu nebūt šīberis.bez šibera jau siltums no uzkurinātas krāsns, lai kāda tā būtu, aizies kaimiņam...:)) Es arī biju iedomājies ka gaisa padevi regulē ar caurumiem durtiņās vai ja tāda nav atstājot durtiņām mazu spraudziņu.:)šīberis ir vajadzīgs lai telpu nedzesētu caur skursteni, un tad kad krāsns izkurējusies ,lai aiztaisītu dūmkanālu un siltums neaizkrietu pa to ārā:) Vilkmi regulēt ar gaisa padevi-tā ir ātruma regulēšana ar bremzēm... Ja grib kurināt kā grib,tad vajag. Ja tā kā sanāk-var iztikt bez... Krāsnij noteikti to nevajag. Krāsns saimniekam gan - mazāk malka aizies. ··· Skurstenis (dūmvads): Vai pirts krāsnij vajaga ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai izvēlēties Isokern skursteni? (1)
Ribēju uzzināt jūsu domas par pumeks Isokern (Schiedel) skursteņu blokiem. Vai ir vērts tos iegādāties, jo tie ir retāk sastopami nekā keramiskie bloki. Ražotājs tos reklamē kā ilgmūžīgus un izturīgus, bet man ir svarīgi ...
Un kā ar vilkmi un darvu mūrītī ,viss ok ¿ Centrālās apkures katlus jau neslēdz gan caur mūrīti. Ja nauda atļauj pērc, es nepirktu . Kad paies 50 gadi noinformēsi mūs te oho, vai bija labs , vai izjuka . ··· Skurstenis (dūmvads): Vai izvēlēties Isokern ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Ko darīt lai nedūmotu plīts? (13)
Uzmūrēta jauna plīts it kā viss ir kā vajag.Mēs to nekurinām visu laiku (katru dienu),gadās starplaiki nedēļu un ilgāki,kad netiek kurināts. iekurināt pēc šādām brīvdienām ir ļoti grūts process. Jāpiebilst,ka ...
Nāks rudentiņis, būs barga ziema, un tā plīts sāks vilkt bez problēmām. Tas parasti ir siltā laikā, kad skurstenis ir aukstāks par āra gaisu. Var iekustināt vilkmi ar fēnu, ventilatoru un citādi. pareizi būtu skursteņa kājā ierīkot durtiņas - veramu lūku, un pirms kurināšanas skursteni caur to "iedarbināt" ar degošu avīzi, lai radītu skurstenī vilkmi.
Ja skurstenis ilgi stāv bez darba, viņš sāk slinkot.
Es skursteni iekustinu,vvilkmi,ar celt.fenu pa plits durtinjam! Tas tā ir ne vien jums. Tiesa par neiesildīto gaisu skurstenī - nav kam celties augšup, tādēļ nav vilkmes. Nakamajā dienā skurstenis no dūmgāzēm vēl joprojām silts, tāpēc velk labi. Avīzes kumšķis lūkā, btw ir visai laba metode, arī profilaktiski - nodedzina sodrējus dūmvadā, mazāka iespējamība dabūt darvu. a malka ta laba, sausa? Iekuram vajag skalus , labu malku, kura uzreiz dod karstumu, nevis duumus tikai. Un pareizi te saka par, ka vajag svaigu gaisu telpaa, jaattaisa logs , durvis.
Katreiz tak nebaaziisi aviizes cukaas.
A no kurienes viņam ņēmt gaisu degšanai ja logi laikam plastikāta, gandrīz hermetiskie ? ··· Skurstenis (dūmvads): Ko darīt lai nedūmotu plīts? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā Jotul tipa krasniņu pareizi ielaist skurstenī? (22)
Ka pareizi ielaist viņu skursteni. Doma vienkarsi palaist skursteni, bet te teica ka vajagot skursteni papildus trubu jo skurstens lai neizdeg....Uzrakstiet lai mans virs zina ko un ka darit.
Ne jau lai neizdeg,bet gan lai neaizaug ar darvu un sodrējiem,dēļ pārāk zemās temperatūras skurstenī. Cik cilvēku jau neatgriezeniski sabojājuši skursteņus,gribēdami ietaupīt uz kurināmo. Jotul krasninjas pec butibas ir ilgidegsanas krasninjas lidz arto protams var kautkada veida skurstenja eikspusi liesmas saskares momentu izoderet ar karstumizturigu materialu,bet lielaka uzmaniba japievers lai malka butu SAUSA.,ja ne veidosies pikis kas suksies kiegeli bus smaka un no arpuses saks pat pilet pikis ...pieredzets? Malkai, jebkurai, sadegot pilnība, pāri ideālā gadījumā paliek CO2 un H20. Ja dūmi nebūs pietiekami karsti, ūdens tvaiki kondensēsies uz skursteņa sienām. Vai nu jākurina ar gandrīz pilnībā atvērtu šīberi(tad viss siltums aizies skurstenī), vai skursteņa iekšpuse jāizolē, t.i. - ieliek papildus metāla vai keramikas cauruli ar siltumizolāciju tai apkārt. Tad dūmi nepagūs atdzist, arī malkai lēni degot, un ūdens tvaiki vairs nekondēsies skurstenī, bet jau ārpus tā. Neatgriezeniski tāpēc,ka darva izsūcas cauri skurstenim un tas notek no ārpuses ar melnu smirdīgu masu. Piedevām tādos gadījumos bieži notiek skursteņa aizdegšanās no iekšpuses un tad atliek tikai lūgt Dievu,lai nenodeg māja. Kā jau te rakstīja,varbūt tomēr lētāk sanāk kurināt pa vecam ar krāsni,plīti,centrālo,vai kas nu tur bijis,kā pārtaisīt skursteni,lai varētu kurināt to brīnumkrāsniņu. Protams, ka trubu vajag. Kāpēc, te jau paskaidroja.
Krāsni ne katrā telpā var ielikt, krāsnij vajag betona pamatu, ari krāsns cena attiecībā pret tādu jotuliņu ir 10:1.
··· Skurstenis (dūmvads): Kā Jotul tipa krasniņu ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Tek skurstenis (16)
Vai te nebūtu kāds speciālists apkures jomā?Kamēr mājā bija vecā apaļā krāsns skurstens netecēja,kad tā savu laiku nokalpoja,tika samūrēta plīts ar sildmūrīti(uz 3 cukām).Tagad pa skursteņa iekšpusi pil ūdens,kas ...
ar kādu 90-95% pārliecību varu teikt, ka jaunā apkures iekārta skurstenim dod daudz vēsāku dūmu nekā iepriekšējā, tāpēc arī minētās problēmas. jo ķieģeļu skurstenim pēc definīcijas ir jādod siltāks dūms, tāpēc pārkrāsošana, jauns apmetums ir tikai acu aizmālēšanai uz laiku. teorētiski varbūt palīdzētu tā siltināšana, bet daudz drošāk un jēdzīgāk ir šinī gadījumā ielikt ņeržas oderi. izmaksās ap 200 latiem, bet atkritīs jebkāda kondensāta varbūtība. ...skurstenis tek...skurstenis pil...vēl kādam tas saucās *rasaspunkts*....
Vislabāk jau nerunāt,ja sajēgas par kādu lietu nav,vismaz nenokļūsiet āksta lomā!
Jūs jau te pieraduši dažādas diagnozes viens otram pat labāk,kā Kašpirovski no tāluma pateikt,bet ja *skurstenis svīst*,tad pat DIVI sKašpirovski to skursteņa diagnozi no attāluma nepateiks-tas jāredz uz vietas.
Interesanti kaa to piefiksee? Ja reiz kondensaats tad vienaa reizee varbuut glaaziite uudens kopaa salasaas. Bet pat caur puskiegeli biezu skursteni taapeec reaals uudens neizspiezaas! var liidzet skurstena siltumizoleshana beeninu dalaa. hmmm... reiz bij liidziiga probleema, vaina bij malkaa... taa tomeer nebij sausa un kurinaats tika reti... ··· Skurstenis (dūmvads): Tek skurstenis lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kur likt šīberi dūmvadam? (6)
Mazai malkas krasninai liksu 1,5m garu vertikalu metala dumvadu ar 90°likumu, ieeju skursteni. Kur vislabak ielikt šīberi ? Varbut lietderigi ir ielikt divus šīberus? Kur ielikt trubai reviziju?
Divi šīberi ir nevajadzīga greznība - pietiks ar vienu. Jo tuvāk skurstenim, jo labāk, lai laikā starp kurināšanām aukstais dūmvada posms mazāk dzesē telpu. Revīziju sarežģītāk, bet labāk likt līkumā vai tuvu tam, lai tiec ar birsti klāt gan vertikālajam, gan horizontālajam posmam. Protams, samērojot funkcionālo ar estētisko. Ja ievads tie´si skursteni tad vieta kur at1laujas ja tie´sais ievvads ja ar likumu tad p´ec likuma Liec 45 grādi un šīberi pirms līkuma. Ja normāla krāsniņa ar vilkmes un pieplūdes regulatoru,manuprāt, papildus atribūtika ir lieka.
Ar tik garu brīvo posmu izjaukt nebūs problēmu.
Protams,ja jūtami šķirbaina konstrukcija-jāliek,bet vietas izvēli nosaka estētiskas izjūtas...
Ja ir ilgdedzes kràsniña tad sìberi nevag vispàr. Un pèc noteikumiem ilgdedzes skursteñi ir jàoderè. ··· Skurstenis (dūmvads): Kur likt šīberi dūmvadam? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kāpēc pirtī krāsnij nav vilkmes? (9)
Pirts piebūvēta pie mājas. Pirts ārējā sienā skurstenis. Skurstenis 4m augsts. Mājai lēzenais jumts. Pirts piebūvēta pie zemākās sienas. Skurstenis nepārsniedz mājas augšējo kori.Pelni, sodrēji nevar būt, jo tikko ...
Par īsu skurstenis un par šauru cukas diametrs ,iespējams ka par tālu krāsniņa no skursteņa. Lai skurstenis vilktu vajadzīgs siltums! Ja dūmi pārāk atdzesēti, vai skursteņa sienas aukstas un siltie dūmi atdziestot veļās atpakaļ! Vajadzīga zem skursteņa vieta kur aizdedzināt papīru vai ko nopietnāku, lai iekustinātu dūmu plūsmu! Man darbnīcai krāsns arī nevilka,kamēr nepagarināju skursteni pāri korei. Skurstenim jābūt vismaz par 30cm augstāk par kori.Ja valdošie vēji nāk no kores puses, tad tie sit dūmus atpakaļ savādāk.Var skurstenim pieslēgt papildus piepūti no āra ar nelielas jaudas ventilatoru, kurš likvidēs pretspiedienu un skursteņa garums nebūs jāpalielina.Protams, ar vismaz 45 grādu pieslēgumu uz augšu. Tev tas skurstenis sanāk aizvējā, tādēļ arī nav vilkmes. ··· Skurstenis (dūmvads): Kāpēc pirtī krāsnij nav ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Tek skurstenis (10)
Tek skurstenis. Pa visam spraugām istaba. Ko darīt?
...svīst...iekšā t pa mazu/skurstenī/... Caur ķieģeļiem arī lien tā darva ja jotul tipa krāsns. Jotulam vajag metāla oderētu skursteni. Kas tieši tek no skursteņa? skatoties kad tek,ja lietus laikā tad kāpt uz jumta un skatīties vai ap skursteni bleķis ir kārtībā. un vēl kas ir stāvu augstāk kaimiņi vai bēniņi? ··· Skurstenis (dūmvads): Tek skurstenis lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Dūmvadu tīrīšana. (8)
Varbūt kādam privātmājas īpašniekam bijusi nesen saskare. Cik maksā skursteņa tīrīšana. Vismaz aptuveni, cik jums izmaksāja. Mājai 1,5 stāvi vai 1 stāvs. 1 oderēts, otrs nē. Kur ņēmāt skursteņslauķus. Manējais ...
kurā pusē tad tas slauķis vajadzīgs???Man ir zināms Liepā pie Cēsīm,bet vispār var interesēties pie ugunsdzēsējiem,viņi sadarbojas,jo tikai sertficēti skursteņslauķi izsniedz apstiprinājumu par dūmvadu drošību. ...eh kas tie par expertiem-aizej tur,nezin kur,paņem to nezin ko?....ja būšu Latvijā pirms apkures sezonas,par labu expresso(labu),un pašceptām smalkmaizītēm iztīrīšu ,jo kam gan dzejniekam nauda,tik vēders Dievs visaugstākais....bet laba sirds un neatsaku,ja palūdz izpalīdzu... Nezinu kā ar skursteņslauķiem, bet ar citiem meistariem no tā, kas ir Google un realitātē, kā no Zemes līdz Mēnesim.
Atvainojos, ka tikai garāmejot, jo pašai ar šiem amatniekiem darīšana nav bijusi. Izskatās ka citiem arī nē:)
tiešām google nestrādā? http://www.skurstenslaukiem.lv/chimney-sweeper-list.html Ipašniece noķera skurstenslauķi no iela,darbiņš nav ilgi,15ls.Es murēju un remontu daudz skursteni dažāda vieta Rīga. www.skurstenlauki tīrišana cena.lv ··· Skurstenis (dūmvads): Dūmvadu tīrīšana. lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu