Cietums.

Kads seit no prieksesosiem ir sedejis cietuma? Kadi vispar ir cietuma apstakli? Ka baro? Ar ko vini visu dienu nodarbojas?

fargo  1   kveiku spēlē, tarkšķ, cits daudz lasa, kāds raksta, pumpējas, razbori ir reti, jo hierarhija ir noteikta un nemainas - čmo kalpo, kas pa vidu, tie respektē noteikumus un eksistē cik apstākļi ļauj, dzīvi. pacani uztur kartību. bosiem pieder viss. sargus ieskaitot.

lielāka daļa nekā ārā ir tādi, kam galvā galīgi nav kārtībā. bet kārtība ir ļoti noteikta un tai paklausa visi. ir tādi, kurus neaiztiek neviens un viņi nelien nevienā kastā iekšā. tie ir respektēti pat no čiekuru puses un ir pavēle, ka viņus nedrīkst aiztikt.

rubiks ir piemērs pēdējam.

fargo    1 tu domā kveiku, cod vai fortnaitu spēlē uz kā?
ne tikai tv ir, kompji ir, trubas ir. viss ir. nets ir. vai drīkst? nē, nedrīkst.
man ir draugi un ģimenes locekļi tur bijuši un kāds joprojām ir un būs ilgi un tam, laikam, tur arī ir vieta. par visiem to teikt nevaru. cilvēki mainas, bet tas ir ļoti grūti.

VenBer  3 5 Neesmu sēdējis un nesēdēšu, pajautā Lembergam, viņam vissvaigākās atmiņas.

Sanija013    5 Taisies uz turieni ka interesējies pr apstākļiem?!

Skarlete    1 Ir neprātīgi uzdot sādus jautājumus, ja vien negribi saņemt detalizētas atbildes caur savu personīgo pieredzi!

AivarsN  6 5 Eiropas cietumos droši vien daudzi justos pat labāk, nekā Latvijā brīvībā. Dažs labs Latvijas pensionārs, vai vienkāršs strādnieks, pat sapņot nevar par tādu komfortu, ēdienu un tas viss par velti, pat jāstrādā nav. Turpinot pasliktināties ekonomiskajai situācijai, ir vērts padomāt.

janisb      Te vari iepazīties ar cietuma racionu:
https://jauns.lv/raksts/zinas/434498-kas-cietuma-garso-un-kas-negarso-lembergam

Raganacs  3 4 Tiem, kam brīvā valstī nekas nav labi, novēlētu to laimi tur (cietumā) pasēdēt un visas extras izbaudīt. Lai tak cilvēkiem vienreiz tiek tie labumi!

Julianna  2 4 Kā saka ot tjurmi, čumi... ne otrikaisja. Latvijas korporācijā ir tāda metode, ja uzliek štrāfi, nenomaksā, ej sēdi. Dienā nodzēš 100 evrosu. Mums cietumi Duns sistēmā skaitās kā VIESNĪCU pakalpojumi. Un Duns sistēmā ir vismaz 3 cietuma pārvaldes. Viens cietumnieks cietuma viesnīcas pakalpojumam dienā dot peļņu 350 eiro. Labs bizness. Tāpēc Bordāns cilājās būvet jaunu "viesnīcu". Man viena dāma stāstīja, kā bija Iļģuciema viesnīcā. Sēdēja 40 diennaktis, jo korporācijai LR bija parādā 4000 eiro, par dzintaru, ko veda caur robežu, viņai preci atņēma un vēl sodu uzlika un cietumā iebāza. Pati aizbrauca uz Rīgu uz cietumu, tur viņai ņirgajoties uzlika naručnikus un veda uz Iļģeni. Vispār pēc 40 dienām psihi sabojāja. Pārsvarā tur sēdēja narkomānes/zagles, čigānietes un pa kādai nodokļu parādniecei.

Mavs_VivaForever      Tādi interesantāki, mežonīgāki stāsti par PSRS cietumiem ir šeit : https://www.tyurem.net/

Vari palasīt brīvā laikā :)

TikaiTu    5 Netici visam ko te stāsta! Vajag pašam pārbaudīt un tad kliidiis neziņas migla un zināsi visu sīkumos.

Amadejs    1 Visticamāk ir stipri cietāk nekā mīkstumā!

anis  2 2 16:22-interesanti! Par kontrabandu būtu jāapbalvo? Saki paldies Dieviņam ka nenogrāba apzagtajā valstī-tur sodi mēdz būt ne tik maigi...

Dardedze    2 Domāju, kontrabanda nav labs biznesa plāns. Personiskā brīvība svarīgāka par mantām. Te mēs redzam piemēru-normāls (noteikti) babulis paniekojās ar kontrabandu, tagad, iespējams, nēsā tetovējumu.

anis    2 Saka jau- kas neriskē,tas nedzer šampanieti... Šampanietis man negaršo,bet par kontrabandu -klusēju... Ir zemes,kurās var arī bez galvas palikt...nezināšanas dēļ...

AivarsN  3   Vai tiešām neviens nav aizdomājies, kāpēc vienā nožogotā teritorijā godīgi nopirktas lietas, pārvedot uz citu nožogotu teritoriju, cilvēks jau skaitās noziedznieks? Tikai nepadalījās ar bandītiem. Un kāpēc brīvam cilvēkam vajadzētu dalīties ar savu likumīgu īpašumu? Un vēl cilvēki tic ka ir brīvi un dzīvo brīvā valstī.😂

Julianna  3 2 Ani! Kādā apzagtā valstī???? Cik atceros, tās dzintara krelles un brošas sapirka Krievijā. Godīgi samaksāja. Nevaru sīkumos atreferēt, kas un kā. Labi, samaksāja savu naudu un nepadalījās ar tamožņas bandītiem. Par 1. "noziegumu" 1 sods. Ne tā? bet te 1) atņem dzintaru, 2) uzliek sodu, 3) iemet ķurķī, bet dzintars tutū. Pilnīgi piekrītu Aivaram.

Vikonts  4 4 Ja brīvībā ir žopa, tad pēdējā iespēja ir cietumā. Televizors atkarībā no režīmiem. 3 reizes paēdinās, izmazgās, grāmatas lasīšanai pievedīs ar tačanku, kapelāns noskaitīs Āmen un dzīve bumbās uz nodokļu maksātāju rēķina. Tik jāatrod kāds āpsis pavļuts, jauzšauj kārtīgi pa bieti, lai tā sēdēšana būtu vismaz nācijas vārdā.

DanaL  3 6 Izklausās, ka autors kaļ plānus nākamajai ziemai, bet ar noteikumu, ka varēs skatīt filmas un multenes 24/7 🙂.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu