Kur māca spēlēt kokli?

Vai tagad kaut-kur Rīgā ir iespējams pieaugušam cilvēkam iestāties folkloras gruppā un mācīties spēlēt kokli?

Zipper (2013-11-11 21:18)    1 iesākumā derētu iegādāties šo izcilo muzikas instrumentu!! Es mīlu to neatkārtojami dzidro skanējumu. Mani aizkustina kokles spēle, tas ir kā klausīties strauta čalošanā, agrā pavasara rītā, kad daba mostās, un dzīvība pārņem pasauli. Nav dzīvākas mūzikas par kokli.. Varbūt vienīgi 2 kokles, mēs varētu spēlēt duetā, kaut kur, tur kur atāls jau zaļš ataudzis, un putni vītaro, pat ziemas spaldumā tur mēs ledu atkausētu.

Zipper (2013-11-11 21:25)      es te nedaudz aizrāvos.. Bet vispār gribētu uzspēlēt kokli, ļauties šaj burvībai vēl reizi. Omei bija, es stīgas sarāvu, labpāt to pašu vēreiz izdarītu...

Norkjis (2013-11-11 21:47)      http://www.dv.lv/

karbonaade (2013-11-11 22:11)      Ja Tev ir kaut kāda muzikālā izglitība, un, ja Tu domā par autentisko kokli (ne to, kuru spēlē koklētāju ansambļi), tad pamatlietas vari apgūt pati pāris dienās. Tālāk jau ir prakses un treniņa jautājums.
Pati savulaik spēlēju.

janisb (2013-11-11 22:45)      Ir divi ļoti atšķirīgi instrumenti ar šo nosaukumu - etnogrāfiskā un koncertkokle, tev laikam etnogrāfiskā interesē, tad ceļs uz kādu folkloras kopu, bet tajās vajag savu instrumentu, ko spēlēt. Tāpēc sāc ar koles iegādi, ja ir muzikālā dzirde un izglītība, tad arī pats var iemācīties...

raaMi (2013-11-11 23:12)      Karbonāde- gribi teikt, ka autentiskās kokles spēli ir vieglāk apgūt kā izmēros lielāko? Nepiekritīšu. Manuprāt autentiskajai nepieciešama lielāka meistarība, roku, pirkstu veiklība.
Zipper- kur ir tā kokle bez stīgām? Pērku par saprātīgu samaksu, ja koka detaļas puslīdz.

karbonaade (2013-11-11 23:45)      raaMI: ja es pati nebūtu pāris dienās iemācījusies pamatlietas, tad nerunātu. Protams, lai varētu izdarīt kaut ko vairāk par akordiem, ir jāspēlē un jāmācās, bet es teiktu, ka kokle ir pat vienkāršāka par ģitāru (kuru arī savulaik esmu apguvusi).
Protams, lai pretendētu uz koncertēšanu utt, ar to vien nepietiek.
Bet reāli autentsko kokli nemāca LV neviena oficiālā mūzikas skola (vidusskola, augstskola). arī tā meitene, kas šobrīd ir topā, to izdarīja pašmācības ceļā. No vienkāršā uz sarežģīto.

janisb (2013-11-12 00:04)      1) nav tādas "autentiskās" kokles ir etnogrāfiskās un konncertkokle (figņa uz 3 kājām, kas tika mākslīgi radīta) spēlēšana metodes krasi atšķirās. Etnogrāfiskās vizuāli ar diezgan atšķirās viena no otras latgales/kurzemes, stīgu skaits.
2) pāris akordus uzlik uz 10..11 stīgu koles var gandrīz katrs, bet lai labi spēlētu tur treniņi vairāku gadu garumā nepieciešami, ja nav muzikālās izglītības pat gadu desmitu garumā...
3) etnogrāfiskās kokles gūst ar vien lielāku popularitāti var arī "elektrisko" kokli pagatavot, tiesa šis lauciņš vēl ir izpētes stadijā, jo ne visas iestrādes, kas der ģitārām, der arī etnogrāfiskajai kolei

raaMi (2013-11-12 00:19)      :) Tieši tā, Karbonaade. Minēju, ka manuprāt autentisko apgūt, spēlēt līmenī ir grūtāk kā lielo, t.s.- koncertkokli.
Man te kaimiņpuika 1.septembrī sāka iet mūzikas skolā, bet svētdien jau dzirdēju kā spēlē ansamblī, lai novembra beigās uzstātos koncertā, savukārt kaimiņmeitene janvārī sāka pusprivāti apgūt kokli, bet jau jūlijā piedalījās Dziesmusvētkos, spēlēja koncertā Ķīpsalā. Abiem bērniem tagad 9...10 gadiņi.

Tagad topā ir 2as autentiskās kokles koklētājas (Laima Jansone un Latvīte Cirsle (atvainojos, iespējams, ka neuzrakstīju vārdu, uzvārdu īsti precīzi)).

fargo (2013-11-12 00:25)      kokle nu nekādi nav sarežģīts instruments. mācīties varēja mūzikas skolā, arī privāti. kā pašmācībai var mēģināt ar valda muktupāvela grāmatas palīdzību.

janisb (2013-11-12 20:02)      => fargo mūzikas skolā etnogrāfiskās kokles spēlēšanu nepasniedz un koncertkole ir diezgan sarežģīts instruments
=> Hnosa ja riez "vietas ņēmi" tad tā ir bijusi koncertkole jo etnogrāfisko sadaļā nekādi latvijas mēroga konkursi nenotika. Tātad tev jāmeklē kāds "pensionāru" koklētāju ansamblis pie kāda kūltūras nama/mūzikas skolas

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu