Kokle

Kokle - jautājumi un diskusijas

Kokles spēles apmācība (2)
Vēlos apgūt kokles spēli. Kur meklēt kokles spēles skolotāju?
Ja vēlies apgūt koncertkokli, tad jāmeklē mūzikas skolās, ja etnogrāfisko, tad folkloras kopās. Koncertkoklī apgūt vari Grobiņā. ··· Kokle: Kokles spēles apmācība lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Visupirms - etnogrāfisko vai koncertkokli? Te būs, slavenā Igauņu ģimene Latgalē izgatavo mūzikas instrumentus. Pie reizes apskatīsi viņu muzeju.
http://www.baltharmonia.lv/izstradajumi/params/category/19785/
Priekš bērna interneta veikalā: www.babystore.lv Ja Rīgā, tad veikalā "Upe" manīju. Šķiet, R.Vāgnera ielā. Katrā ziņā, pirms kāda laika tur bija veikals un kokles :) Nopērc labāk šo- savā Liepājas veikalā- neviena kokle šim instrumentam pat klāt nestāv! Dzidras skaņas, nekad neizskaņojas- maniem bērniem ļooti patīk. http://www.plazma.lv/index.php?dir=side/M%C5%ABzikas%20instrumenti/Sintezatori&file=1102&action=desc
··· Kokle: Kur nopirkt kokli? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Stīgas koklei (3)
Interesē stīgas koklei. Gribētu pirkt rituļus pa taisno no rūpnīcas. Diametri aptuveni no 0.27mm līdz 0.575mm. Vienkāršas, metāla, bez uztinumiem, vītnēm, utt, plikas, taisnas stīgas. Kur lai meklē? Guglē skatījos, kaut ...
Meklē nevis pēc kokles stīgas, bet klavieru stīgas. Koklēm tiek izmantotas klavieru stīgas.
Iesaku parakāties ebaijā. Tur var nopirkt, 3m, 5m, 6 m un var arī veselu rulli, ja vajaga.
http://www.ebay.com/bhp/piano-wire
It kā esot labas vācu ražotās - Röslau. Skaties kur sanāk lētāk, par vienu metru un plus vēl shipping. Norēķins ar paypal, kas garantē 45 dienu naudas atmaksu, ja nesaņem preci.

Es no šī pasūtīju.
http://www.ebay.com/itm/PIANO-WIRE-Original-Roslau-piano-steel-wire-in-ALL-SIZES-5m-165-length-/1813
48792003?pt=UK_MusicalInstr_Keyboard_RL&var=&hash=item2a393af6c3
Atnāca smuki celefānā iepakots mazs 5m rullītis. Ja pērk uzreiz vairākas stīgas, shipping sanāk lētāk.

A Tev pieredze ir cik resnām stīgām jābūt? Nekur nevar atrast infu par to.
Ja pirksi pāris simts metru no katra diametra, tad iespējams ar tevi kāda rūpnīca arī ķepāsies, ja taisies kokles ražot, tad iespējams atmaksājas, ja tikai nomainīt kādu bojātu tad nopērc ģitāras stīgu atbilstoša diametra vai sarunā ar klavieru skaņotāju, tiesa 0.575 metāla netīto varētu būt pagrūti atrast aizej uz veikalu un nopērc kādas vien vēlies.. var arī pa vienai pirkt. ··· Kokle: Stīgas koklei lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kur māca spēlēt kokli? (12)
Vai tagad kaut-kur Rīgā ir iespējams pieaugušam cilvēkam iestāties folkloras gruppā un mācīties spēlēt kokli?
iesākumā derētu iegādāties šo izcilo muzikas instrumentu!! Es mīlu to neatkārtojami dzidro skanējumu. Mani aizkustina kokles spēle, tas ir kā klausīties strauta čalošanā, agrā pavasara rītā, kad daba mostās, un dzīvība pārņem pasauli. Nav dzīvākas mūzikas par kokli.. Varbūt vienīgi 2 kokles, mēs varētu spēlēt duetā, kaut kur, tur kur atāls jau zaļš ataudzis, un putni vītaro, pat ziemas spaldumā tur mēs ledu atkausētu. es te nedaudz aizrāvos.. Bet vispār gribētu uzspēlēt kokli, ļauties šaj burvībai vēl reizi. Omei bija, es stīgas sarāvu, labpāt to pašu vēreiz izdarītu... http://www.dv.lv/ Ja Tev ir kaut kāda muzikālā izglitība, un, ja Tu domā par autentisko kokli (ne to, kuru spēlē koklētāju ansambļi), tad pamatlietas vari apgūt pati pāris dienās. Tālāk jau ir prakses un treniņa jautājums.
Pati savulaik spēlēju.
Ir divi ļoti atšķirīgi instrumenti ar šo nosaukumu - etnogrāfiskā un koncertkokle, tev laikam etnogrāfiskā interesē, tad ceļs uz kādu folkloras kopu, bet tajās vajag savu instrumentu, ko spēlēt. Tāpēc sāc ar koles iegādi, ja ir muzikālā dzirde un izglītība, tad arī pats var iemācīties... ··· Kokle: Kur māca spēlēt kokli? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kokles un dūdu mūzika (9)
Kads var ieteikt kokles un dūdu albumu, kur šõ instrumentu pavadībā dzied latviesu dziesmas (piem., strēlnieku, senlatviesu kara dziesmas utt).
paskaties vilkus
Kauchkaa neticaas, ka streelnieku dziesmas vareetu dziedaat kokles un duudu pavadiibaa. Unpy...var :)
Skyforger gabalos kaut kas tāds vietam ir :)
Varbūt tieši ne strēlnieku, bet par to tematiku gan :)
Grasi: ok, palūrēšu :)
labaak aizej uz muz. bodi tir veel kauchko ieteiks Grasis...iečekoju Vilkus inetā :) Bac....janočeko :)
Antoinette ..:P
··· Kokle: Kokles un dūdu mūzika lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu