Klavierspēles apgūšana

Sveiki! Vēlos uzzināt, vai ir iespējams apgūt klavierspēli arī pieaugušā vecumā bez priekšzināšanām..? Varbūt kāds var kaut ko ieteikt! paldies!

Claudia (2012-10-25 00:08)      Visu var, ja ir muzikālā dzirde un liela vēlēšanās.

janisb (2012-10-25 00:35)  1 1 Meklē privātskolotāju...

EmiilsReizBiju (2012-10-25 01:58)  1 1 Ja nav vispār nekādas pamatzināšanas mūzikā, tad vienkārši klavierspēli iemācīt būs pavisam grūti. Tajā gadījumā jāiziet kaut vai īsais ievads vispār par to kas ir notis, ritms u.t.t.
Tagad to visu var apgūt iestājoties mūzikas skolā (jebkurā vecumā), kur ir interešu izglītība. Tas gan ir maksas pasākums, bet vismaz ir iespējas.
Vai arī tad toč privātstundas ņemt. Tas varētu izmaksāt +/- 5 Ls/ stundā. Bet jāņem vērā, ka pēc 3 privātstundām to Titānika dziesmiņu diez vai varēsi jau nospēlēt.

mieru_tikai_mieru (2012-10-25 08:58)      sarežģītākais būs ar pirkstu veiklību, jo ar gadiem netrennēti pirksti var būt pavisam sarežģīts materiāls. Bet cilvēka iespējām prakstiski nav robežu. Galvenais ir - gribēt. Un Tev izdosies.

migdala (2012-10-25 09:38)      Painteresējies tuvākajā mūzikas skolā. Ļoti daudzās no tām par mazliet lielākām naudiņām kā bērniem ļauj mācīties un apgūt pamatus.

kokote (2012-10-25 09:44)      elementāri (elementārā līmenī, tipa plaukstiņpolka un bērnu mūzikas skolas un vienkāršus gabalus ar abām rokām no nošu lapas) un pat muzikālā dzirde nav obligāta, vairāk vēlams, lai zinātu, kas ir notis, diezi, bemoli, nošu atslēgas un tā (ja esi normālu vidējo izglītību ieguvusi par to kaut kādam priekšstatam vajadzētu būt - šitās teorētiskās lietas jāsamācās pirms melklē privātskolotāju) un tad jau skolotjs atkarībā no statusa, ja tā kāda pensionēta mūzikas skolotāja vai students, nekādai šausmīgai maksai jau nevajadzētu būt- domāju tāpat kā svešvalodas apguvē, un daudz jau pati vari izdarīt, vingrinoties. Galu galā kādreiz par izglītotu jaunuvi drīkstēja saukties tikai tāda, kas mācēja klimperēt, akvarelēt, dzejot,kaut ko buldurēt franču mēlē - vai tad visas tās vācu un krievu muižnieces bija ģeniālas un izcilas- parasti cilvēki, katram tas iespējams.

Apriori (2012-10-25 12:18)    1 Es to savulaiku izdariju tā: klavieres man mājā bija, atradu cilvēciņu, kurš ierādija man, kas darāms ar kreiso roku, kas ar labo, ierādija bik harmoniju - kas ar ko kopā skan( tā ir tīra matemātika) Un tālāk es pats pēc dzides, sākot ar vienkāršām trīsakordu dziemiņām un bik iekrītot azartā, divu mēnešu laikā jau tīri normāli varēju ko ne būt nospēlēt. Grūtākais ir trāpīt, tur kur gribās...;) Veiksmi! :)

Neurosis (2012-10-25 12:21)      Vispirms vari "izbraukt cauri" kaut vai latviski pieejamai grāmatai "Mācies spēlēt taustiņinstrumentus" - http://www.jr.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=333818
Tur autors bez snobisma stāsta, ka uzsākt mācīties spēlēt arī nopietnākā vecumā ir iespējams un tas nav nekāds kauns, bet gan paveicama lieta. Tur ir īsumā arī nošu gudrības, bet vairāk tādas tehniskas lietas (pirkstu izvietojums, kā spēlēt akordus). Tātad, ievadam grāmata laba, bet tik un tā domāju, ka vajag nostiprināties ar privātstundām. Nu, var jau būt, ka pašmotivācija ir tik liela, ka var arī tikai ar grāmatu iztikt, bet es nevarētu - man vajag kādu, kurš sit ar lineālu pa pirkstiem. :)

wolands (2012-10-25 15:48)      Var. Ja ir motivācija, bieži vien ātrāk kā skolnieki. Var mēģināt ar pašmācibas grāmatām, bet es tomēr atrastu labu skolotāju pie kuras aiziet ik pa laikam. Vēlams ar drusku pieredzi darbā ar pieaugušajiem - tur tomēr ir specifika ...

Polus (2012-10-25 18:46)      Nopietni trenējoties, varēsi daudz ko nospēlēt ātri vien. Tikai treniņu ieteiktu tādā veidā, ka mācies vienu gabalu, kurš tev ļoti patīk. Spēlē, spēlē, spēlē, kamēr aiziet. Pēc tam arī citi padosies relatīvi ātri.

Pats spēlēju klavieres no 4 (?) gadu vecuma un arī neticēju, ka šādi var iemācīties, taču viens draugs dažu mēnešu laikā pierādīja pretējo. Ar nulles pieredzi klavierspēlē "Bohemian Rhapsody" pēc ilgstošiem, pamatīgiem treniņiem skanēja pārsteidzoši labi.

klavierskolotaaja (2012-10-25 20:30)      Ir iespējams.

Dzhaz (2015-10-17 01:42)      Protams,ka visu var apgūt,tikai jautājums,kādā līmenī.Runājot par mūziku,tad šos talantus gan attīsta agrā bērnībā,it īpaši klavierspēli.Man zināmie čomi ,kā Jerry Lee Lewis,Rob Rio,Jean-Pierre Bertrand,Denis Mazhukov u.c. šo māklslu apguva jau no bērnības.
Domāju,ka labi trenējoties pirkstu veiklībā ,katru dienu 5 h veselu gadu,tu,varētu nospēlēt Bēthovena Moonlight Sonata pieņemamā līmenī.Bet,tikai viens noteikums,ka neko citu ar saviem pirkstiem nedari,ne šķipeles,ne āmuri,ne lomiki !

Hustler_ (2015-10-18 08:57)      Nu es sāku 2 gadus atpakaļ. No sākuma perfekti jāapgūst šī spēlīte.

http://www.girlsgogames.com/game/music-match

Pēc tam viss atkarīgs no dzirdes in ritma izjūtas. Nu jā. Arī no dziesmām,kuras tu mācīsies. Bet iespējams ir. :)

Suaress (2015-10-22 17:25)    1 Iespējams ir, bet kādā līmenī? Listu nekad,Paula šlāgerus gan var.
Vari pie manis pamācīties, man mājā ir flīģelis.

andrisz (2015-10-31 15:44)      Ja lasi angļu valodā, tad lieliska ir For Dummies serija, piem., Piano For Dummies. Es pats lasu Violin for Dummies. Klavieres kāus 7 gadus mācījos bērnība pie privātskolotājas un arī tagad nedaudz uzspēlēju, bet ļoti velk vijole. Protams, patiktu arī ērģeles, bet kas nu tās dos.

Jason (2016-05-26 11:46)      Nabaga kaimiņi... ;)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu