Akrila krāsas gleznošanai

Akrila krāsas gleznošanai - jautājumi un diskusijas

Akrila krāsas negrib šķist ūdenī, rodas kunkuļi (gleznošanai) (5)
Tā ir. Man ir lētās El Greco akrila krāsas, bet esmu galīgi nomocījies - no tūbiņās iznāk biezs tārps, kad mēģinu liet virsū ūdeni, tad metas kunkuļi. Protams, kārtīgi maisot var dabūt kaut cik jēdzīgu krāsu, bet ...
Jā, māksliniekiem ir īpaša viltība - izjūta. Gribētos tev ieteikt, likt krāsas malā un sākt zīmēt ar ogli. Bet atkal sāktos jautājumu kā labāk ar ogles zīmulu, presēto, nepresēto ogli. Netērē naudu pērkot krāsas un ekspermentējot. Apmeklē par to naudu, kādu mākslinieku studiju. Nez, man ir Louvre akrila krāsas - nav nekādu kunkuļu, ļoti labi šķīst ūdenī. Varbūt Tavējās tās nešķīstošās ir jau pārāk ilgi stāvējušas....piem., veikalā pirms nopirkšanas. Nu ko darīt - neškit ūdenī tik labi kā akvareles krasas - jāmaisā : mākslinieka trud kropotliv. Vai esi informēts, ka ir dažnedažādi kuri, kur pieredzējuši (vai mazāk pieredzējuši, pat zināmi) mākslinieki/pasniedzēji Tev visu ierādīs, palīdzēs, bonusā būs vēl citi dalībnieki- varbūt sapazīsies un sakārtosi galvu, dzīvi, ķermeni.
Lai Tev veicas. Gleznošana ir ļoti labs terapijas veids.
Esi pacietīgs un neklausies tādās švilpastēs, kā SĪKĀ16! Izšķīdini katru krāsu atsevišķi mehāniski, sildot vai kā un salej mazizmēra trauciņos ar aizdari. Tie var būt zāļu iepakojums, bet vēl labāk pārtikas mazizmēra stikla trauciņos no īkriem utt. Neatkāpies no nodomiem, jo pēc kara mākslinieki gleznoja teju bez krāsām - visu izšķir izdoma. Jo ierobežotāki apstākļi, jo lielākas atklāsmes : ) ··· Akrila krāsas gleznošanai: Akrila krāsas negrib šķist ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Jūsu iespaidi par akrila krāsu glezniecību? (6)
Esmu nolēmis nedaudz pievērsties akrila krāsu glezniecībai. Praktiskās lietas lasu grāmatās, internetā, youtube, bet vienkārši gribētos dzirdēt pieredzi - kas patika, kas nepatika visā tajā procesā, no kā varbūt vajag ...
Guaša kā guaša - visi esam bērnībā ķēpājušies. Prakses jautājums radīt ko acij tīkamu. Salīdzinājumā ar guaša krāsu - labāk klājas, lēnāk žust (tas noder, ja jāklāj lieli laukumi), mitrā gaisā atkal nepaliek mīksta un nesmērē. Cik atminu, akrila pirmsaakumos vieniigaa ruupe bija - vai shedevrs buus taads pats izcils maakslas darbs peec simtiem gadu, kad to veeros un teerees miljonus naakamaas paaudzes:) Pagaidaam veel atbildes uz to nav, jo nav pagaajushi ij ne 50 gadi! spēlējos ar akrilu jau drīz būs divi gadi. Ļoti patīk. Atšķirība no guaša - kad izžūst, tad ar iepriekšējo krāsas klājumu vairs nesajaucas, neveidojas "dubļi". Var variēt - vai strādāt ar vēl mitru iepriekšējo krāsas kārtu, vai ļaut iepriekšējai kārtai nožūt. labi sadzīvo ar tekstūrām. Var eksperimentēt ar dažāda biezuma krāsām. Gleznojot uz papīra - gadu senas gleznas pārklājas ar tādu kā baltu patinu, ko gan viegli var ar sausu lupatiņu notīrīt. Atšķirībā no eļļas krāsām - atšķaida ar ūdeni, nav nekādas smakas vai smaržas.Lai veicas! Ja jau eļļa un guašs patīk labāk, tad jau arī akrils patiks. :D Akvarelis un pastelis ir vairāk tiem, kas grib gleznot «vieglu dzeju», eļļa, akrils, guašs utt. - tiem, kam patīk «smaga proza».
Es personīgi, protams, esmu «izvarojusi» arī akvareļa krāsas un pasteļa krītiņus, taisot ar tiem «smagas» bildes.
··· Akrila krāsas gleznošanai: Jūsu iespaidi par akrila ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu