Akrila glezniecība - pārāk bieži otiņa jāmazgā, jātīra (krāsas žēl)
Esmu iegādājies El Greco un Royal Talens akrila krāsas, akrila papīru, grāmatu for Dummies un tagad cenšos kaut ko gleznot. Pirmā nesaprašanās ir šāda: man šķiet, ka akrila/eļļas gleznā katrs triepiens ir vērtība, tam ir jābūt pārdomātam un bez žēlastības ir jāņem jauna krāsa no paletes (vai kombinācija, vēlams, svaiga, lai redzamas dzīsliņas), ja mākslinieciskā loģika to prasa.Bet tas nozīmē, ka man pēc katra triepiena ir labi jāizskalo otiņa - tas ir gan papildus darbs, gan arī zaudēta krāsa. Vairākas otiņas arī nav īsti risinājums, ja krāsas lietoju ļoti dažādas.
Kā Jūs tiekat ar šādu sīkumu galā? Paldies!
LaskovijMerzavec (2017-08-04 23:44)
Cik atceros no mākslas studijām, tad lai sākumā uzliktu pareizo akcentu uz baltas porcelāna krūzītes nācās pāris stundas jaukt toņus un kasīt nost nepareizo triepienu.
Un salīdzinot, cik krāsas aizgāja toņu jaukšanai, tad tas, kas tika nomazgāts ir tīrais sīkums. Ar laiku iemanās paņemt optimālo krāsas daudzumu, bet pallete vienalga ir ar biezu kŗāsas kārtu. Eļļas krāsu reti kasīja nost, jo jauca uz sažuvušas krāsas pa virsu. KUr sažraiz vēl jauca krāsu pa taisno uz darba.
Epifanija (2017-08-05 01:12) cik noprotu no Laskovij uzrakstītā, tad vispirms iemaņas jaukt un triept jāapgūst ar guašu vai akvareli.. kaut gan ar šo - akrila krāsu, jau viens pats triepiens ir māksla, ja tikai roka nenotrīc..
Marija_Anna (2017-08-05 08:01)
Pamēģini darboties ar lētākām krāsām , kamēr apgūsi. Ja vien neapniks. Man kaut kā neiet kopā skopums un radošums. Pēc tam jau var knapināties, ja ideja no tā nezaudē.
Bija periods, kad nedaudz ar to nodarbojos. Iztiku ar visparastākajām krāsām.
Lai veicas!
LaskovijMerzavec (2017-08-05 09:07)
Nē, Epifanija. Jaukt un triept krāsu, tā ir tehnika neviss māksla. Pie tam udens krasas izžūstot maina toni pamatigi. Savukart elja minimāli.
Ja pastudē tad, piemeram, Sezana darbos katrs triepiens savā tonī.
Epifanija (2017-08-05 11:23) labi tehnika, bet kad tad tā tehnika pārvēršas par mākslu, lūk, sajūtas, izjūtas, radošums, nianses, spēle - autora rokraksts pēc kā mēs to atpazīstam, tas viss tehniku pārvērš mākslā vai es atkal kaut ko nesaprotu, Laskovij?