Sēņošana

Sēņošana - jautājumi un diskusijas

Par labākajām sēņošananas vietām (21)
Par cik esmu Rīdzinieks un lielu dzīves daļu pavadu strādājot ofisā, tad man ar dažiem kolēģiem radusues doma rīt kaut kur aizbraukt pasēņot. Tikai loģiski, ka mēs nezinam uz kurieni braukt. Varbūt ir kāds, kas vēlas ...
Jautājums vietā. Būs līdzi sēņu pazinējs? Un vēlāk pārlasot arī būs uz vietas sēņu pazinējs?
Braukt var, faktiski, jebkurā virzienā, sēņu ir milzīgs daudzums.
1. vajag mežu
2. tādu mežu, kas ir jauktu koku mežs(skuju koki + lapu koki vēlams bērzi)
baravikas gan mēdz augt arī zem eglēm sūnās...šoseju malās nebūs, labāk pa lauku ceļiem. Šodien baravikas salasīju 2 spaiņus - mazas smukas līdz 12 cm augstas
Ja pa pliko, tad labi tur sēņot , kur maz tautas :D Šodien kaimiņiene stāstīja, a Baldonē esot daudz baraviku salasījusi. Barukuši uz dullo, īpašās vietas nebija zināmas. Ak, kē es gribētu arī, bet procesa dēļ ne, baravikas gribas! Inčukalna mežos- bija pat baravikas:) ··· Sēņošana: Par labākajām sēņošananas ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Sēņošanas tradīcijas. (33)
Pienācis lielais sēņošanas trakums. Katrā ģimenē ir savas sēņošanas tradīcijas- kuras sēnes lasa, kuras nē. Zināms, ka bekas, baravikas lasa visi, bet citas sēnes? Piemēram tintenes, čigānenes?
nevaru saprast, kas man patīk labāk - sēņot vai staigāt pa mežu ar nazi!;)) dr_K, nu nezinu gan, vai ir jēga kaut jel ko 2 diennaktis vārīt iesnu dēļ. Ātrāk tās izdosies likvidēt, paskalojot degunu ar siltu sālsūdeni. Laapsta_aciis - Ir, ir jēga vārīt, šito recepti man iemācīja viena veca, resna ukrainiete!Divas dienas dzeru, tas ir vāru un baigais kaifs tas process, aromāts spēcīgs un iedarbojas labāk par zāli...iesaku! No sarkanās mušmires var pagatavot ļoti labu eļļu, kas noņem iesnas jau pēc 1 lietošanas reizes, bet jālieto ir čika dienā vai naktī un kapsētā. Jāvāra 2 dienas un 2 naktis uz lēnas uguns.Tā lūk! Tradīcijas...bērnībā ar vecākiem ņēmām no metāla stieplēm pītu kartupeļu kurvi, ieklājām kādu papīra gabalu un prom uz visai tuvu atrodošos mežu. Apkārt bija egļu meži-tumši, briežutīm pilni. Ko pazina, to grieza.
Tagad pastaigājos ar skalu groziņu pamatā pa gaišiem priežu siliem. Faktiski tikai pēdējos gadus atkal esmu pievērsusies sēņošanai. Daudzas sēņu sugas esmu iepazinusi pašmācības ceļā, daudzas no ēdamajām esmu pagaršojusi pirmo reizi dzīvē. Tā, piemēram, nekad dzīvē nebiju lasījusi un nepazinu čigānenes. Jo egļu mežos to vienkārši nav. Pēdējos gadus es tās vācu kopā ar citām sēnēm, taču nevaru teikt, ka tās ir manas mīļākās. Šogad iemarinēju.
Tintenes, tās kas porcelāna, savulaik pagaršoju un gadus 3 varonīgi ēdu. Vairs ne. Mainīgo pacelmeni-sēni, ar kuru biju uz jūs-esmu ierakstījusi delikatešu sarakstā. Pūpēži-vienas no manām mīļākajām sēnēm. Esmu pagaršojusi arī jumju pūpēžus. Tie daļēji aug zem zemes-tomēr neiesaku, jo pacietas miziņas. Uz celmiem augošo sēni- zvīņaino sīksteni-parasti neēd dēļ tās sīkstuma. Tomēr jaunas cepurītes ceptā veidā ir baudāmas. Šo sēni gan neemu iekļāvusi savā racionā. Maija auzene pavasarī; kliņģerenes vasaras nogalē; kailā aplocene un samtainā ziemene vēlu rudenī-arī mani sēņu atklājumi.
··· Sēņošana: Sēņošanas tradīcijas. lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Gaileņu vietas Bauskas rajonā? (2)
Uz kuru pusi vismaz doties?
No Tervidāniem un austrumiem.... ..uz meža pusi, kā citādi?!..sēnes neaug pļavā ··· Sēņošana: Gaileņu vietas Bauskas rajonā? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Gailenes mežā? (7)
Uz Jāņiem mēdz pirmās gailenes mežā parādīties.Kāds ir manījis,ir vērts braukt skatīties?
mēdz gan parādīties, tikai šogad nez vai būs, bija baigi par sausu priekš gailenēm. Tagad pēc kadas nedēļas varētu braukt lūkoties. Izstaigāju savas gaileņu vietas-nav. Lai gan parasti uz Jāņiem gatavoju pirmo sēņu mērci. Ir vērts braukt skatīties, ja zini kur ir gaileņu vietas, jo ne tikai gailenes ir mežā bet arī bekas. ... mjā... kādas dienas atpakaļ redzēju tirgū bekas! Gailenes ar bija>> ļoti_ ļoti maziņas/ ir, ir jau, tikai baigi maziņas, lai vēl paaugās ··· Sēņošana: Gailenes mežā? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā sastāv ar sēnēm? (18)
Kā tad tagad Latvijā sastāv ar sēnēm? Ir vērts braukt? Es parasti braucu uz Usmas, Rendas pusi. Tur man beku vietas. Bet vai kas vispār aug, izņemot bērzlapes un gailenes? Un kur aug?
Tik tālu gan nebraucu.:)Šodien biju tepat savos Jelgavas puses brikšņos, sēņu daudz, bet ļoti daudz arī tārpainu, jo ilgi bija sauss.:( Salasīju daudz apšukungus, bišķi arī baravikas, bet ļoti daudzas galīgi tārpainas, trāpījās arī sviestabekas un podiņi, ļoti daudz jau rudens sēņu, kuras vāc sālīšanai, šoreiz tā nebija mana prioritāte!:) Guvums 1 spainis, sanāca zupai un kārtīgai sēņu mērcei!:)) Tā kā uz priekšu meitenes, sēnēs!!!:)) Pierīgā (50km tuvu) gailenes, vilnīši, pirmās cūcenes, lērums beigtu apšu kundziņu:(, daži duči bērzlapju un klājieniem vien nepazīstamas suņusēnes, kas, šķiet, vienīgās pastiprināti vairojas ar katru gadu. Citu gadu šai laikā sēņu bija vairāk, bet varbūt ar trim lietainām dienām ir par maz... /tikko izbridusi no meža un salijusi līdz ādai

Arī grib sēnēs.
Man vieta ir Tukuma rajonā,tur citas sēnes neaug,kā baravikas un apšubekas,vēl kāda gailene.Arī grib zināt,vai vērts braukt?:)))
Mans laulenis šodien aiz Bauskas, aptuveni 12 km no leišu robežas savas vietas aptaustīja - ne velna, nedaudz bērzlapes un podiņi. Vietējie sakot, ka drīz būšot - tur beku vietas. Es laikam rīt - Mazsalacas pusē laimi pameklēšu:)))) ··· Sēņošana: Kā sastāv ar sēnēm? lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kā notīrīt rokas pēc sēņosanas? (4)
Vajadzīgs padoms-kā vislabaak notīrīt rokas pēc kartiigas sēņosanas?
Ņem talkā ūdeni ar ziliem graudiņiem un pamērče minūtes desmit.Tik šķidumam ir jābūt viegli rozīgam.Tad ar smaržojošām ziepēm,un pēcāk ar roku kremiņu pa virsu.Ja jau tik traki rokas smird,vari tās sēnes tīrot uzvilkt gumijas cimdiņus-medicīniskos. Ar rabarberu vai ceļmallapu.
P.S Sēnes aug arī Vidzemē
Varbūt smieklīgi,bet es jau otro gadu sēnes lasu ar plānajiem gumijas cimdiem,i rokas tīras. ...šodien biju kā reizi sēnēs-aug kā trakas!...notīrīt rokas var ar citronskābes ūdeni,vai vnk citrona sulu,vai aliču plūmēm....nu visu ko skābu. ··· Sēņošana: Kā notīrīt rokas pēc ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu