Muzikālā dzirde

Muzikālā dzirde - jautājumi un diskusijas

Muzikālā dzirde un mūzikas komponēšana (21)
Žēl ka man viņas nav, jā būtu, es rakstītu mūziku. Jūs, kam dzirde ir, rakstat ?
man ir muzikālā dzirde, izglītība, mūziku nesaceru, nekad to neesmu darījusi, un nav vēlēšanās to darīt, jo muzikālajai dzirdei ar komponēšanu nav nekāda sakara... Tam ir vajadzīga iztēle! Kā tēlniekam... Bet savam priekam saceru bez notīm un mēģinu izsvilpot līdzi strazdam. Ne viens(strazds) nav uzdrošinājies izsmiet... Sapratu...solfedžo mainās pēc izdzertā daudzuma...
Dzirde nafig vajadzīga.
A MAESTRO komponē skaidrā!!!!!!!!!!!!!!!!
Man liekas, ka muzikālo dzirdi var uztrennēt, tāpat kā rūcēju par padarīt par dziedātāju. Vismaz mani padarīja un Vīgners savulaik arī esot padarījis citus.

Komponēšanai ir divi veidi.

Pirmais un tradicionālais - ir radīt melosu, lipīgu melodiju. Tās ir ļoti neparasta spēja. Ja vari nodungot jaunu melodiju, tad pierakstīšana jau ir tehnikas un mācīšanās lieta. Tas der gan popmūzikai, gan arī klasiskajai/akadēmiskajai/profesionalajai mūzika (mūsu pašu Pelēcis aizvien tā raksta).

Otrais un mūsdienīgais - ir radīt mūsdienu klasisko / akadēmisko / profesionālo mūziku, kā Buravickis, Ķirse, Karslons, Mence u.c. Latvijā. Tā var būt bez melosa, tā var būt tik briesmīga, ka to nevar likt par skaņas celiņu filmām un klausītāji pamet zāli, bet tomēr tā var būt fantastiska mūzika, ja tajā ir kas jauns, jaunas harmonijas, ritmika, faktūras, netradicioniāli instrumenta lietojumi, seriālisms, utt. Un nav vienkārši tādu mūziku radīt. Paskaties uz abstrakto mākslu un pamēģini pats atklāt jaunu formu, krāsu kombināciju, utt. Visticamāk, ka uzreiz neizdosies. Tāpat arī mūzikā. Nevajag gaidīt programmatismu, stāstu, lipīgumu, bet ir jābūt kam jaunam, neparastām emocijām, spraigumam, domātm, tēliem. Arī tādu mūziku ir vērst radīt. Internetā par pameklēt ISCM New Music Days komponistus un paklausīties youtube, vai tie ir tuvi? Starp citu, 2019. gadā šīs dienas būs Tallinā. Pavasaros Mūzikas akadēmijā ir Decibels festivāls un ik pa pāris gadiem ir Latvijas Jaunās Mūzikas dienas.

Iesaku pamēgināt MusicScore programmu - tur vari uzrakstīt programmā notis (Drag-and-drop) un uzreiz noklausīties, kas sanācis uz pilnīgi jebkādiem instrumentiem. Veselu paritūru var uzrakstīt. Protams, atskaņotājmākslinieki izdara daudz vairāk, bet feedback tas ir labs.
A jēga no jautājuma...
Spēlēju akordeonu bez notīm...
··· Muzikālā dzirde: Muzikālā dzirde un mūzikas ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu