Barnett Hyper Whitetail

https://www.barnettcrossbows.com/catalog/product/view/id/3159/s/hyper-whitetail-410/category/614/
jautājums cilvēkiem ar pieredzi jomā - varētu būt labs divu, triju diennakšu ziemas pārgājienos, medībām uz zaķiem, stirnām?
stobrs vai loks ir pārāk neparocīgs garos pārgājienos, domāju varbūt arbalets būs parocīgāks. vajag, lai nesamais ir maksimāli viegls.

Dvinsky    4 1. medības ar arbaletu mūsu valstī (un arī visā Eiropā) ir aizliegtas.
2. .22LR kalibra plinte būs daudz parocīgāka par arbaletu. Un efektīvāka arī.

Dvinsky      p.s. AR-15 būs pavisam parocīgs. Un var piereģistrēt kā medību ieroci (iekļauts klasifikatorā). Mīnuss - cena.
https://schmeisser-germany.com/en/ar15-ultramatch-20-sts-2/

janisb    5 Atsaldēto dabas draugu dēl medības ar arbaletu vai loku ir stipri ierobežotas, pa lielam EU laik tikai Polijā ar arbaletu var medīt, bet tad jābūt reģistrētam kā medību ierocim ar visām izrietošajām sekām, lokiem mazliet labāka situžija, bet ar nebūs tā labākā izvēle. Tiesa iepirkt arbaletu gan vajadzētu, jo kara gadījumā tas ir vienīgais daudz maz efektīvais ierocis, kuram var pats izgatavot munīciju.
Pasākums "divu, triju diennakšu ziemas pārgājiens, medībām uz zaķiem, stirnām" LV visdrīzāk nav izpildāms, ja vien neiet pa apli, nav jau tā ka oficiāli vari medīt jebkurā vietā, bet malumednīcības gadījumā būtu neprāts 72h vazāties ar pierādījumiem.

janisb      Pārgājieniem labāk nopērc kārtīgu kaķeni, stirnu nesanāks bet zaķi vai kādu ūdensputnu var piebeigt. Tagad no ķīniešiem gan gatavas gumijas, gan tērauda lodītes bez problēmām var nopirkt nav veci gūltņi jādauza. Ar 10mm lodi arī agresīvu suni var padarīt uz mūžiem nekaitīgu.

XX731  1 4 Re ku šitas būtu piemērots visiem Latvijā mītošajiem zvēriem-https://www.ss.com/msg/lv/entertainment/hunting-fishing/weapon/other/bkxklo.html.
Bet ja Tu domā ka 3dienas vazāties pa mežu ar abaletu ir ērtāk ne kā ar loku vai plinti,tad no medībām acīm redzot neko nejēdz.

Dvinsky      Nu vēl ir variants jaudīga gaisene kompaktā izpildījumā un 5,5 vai pat 6,36 kalibrā. Arī tas, protams būs nelikumīgs rīks, bet diezgan efektīvs. Stirnai, protams, būs pa knapu, bet zaķi gan mierīgi paņemsi 50 metros. Un ir pietiekami kompakta lai ieliktu somā un nevienam pat prātā neienāktu, ka tur ierocis. Krieviem ir daudz tamlīdzīgu izstrādājumu ar integrētiem moderatoriem, salokāmi utt. Kaut vai tas pats slavenais . Kur un kā šeit pie tāda tikt, to gan nepateikšu. http://www.pnevmodobro.ru/product/edgun-leshiy-2-635-mm-250mm

Dvinsky      Gribēju rakstīt - slavenais Edgun Леший 2

CoCoSan  5   Nē, nu šim es toč garām paiet nevaru. Šaut zaķus, lai pabarotu suni? Jums tur kāda zaķu ferma blakām, lai suns regulāri dabū gaļu? Ja nav ar ko barot suni, varbūt nemaz to ar nevajadzēja...?

janisb    4 =>CoCoSan nesatraucies playboy zaķīšus suņiem neviens te netaisās izbarot, Tu esi drošībā :D

av2    2 Ar to AR-15 jau...karaa var doties, no izskata nnemot. Atcereejos savu veco faatera divstobreni te, un kaa passi muniiciju gatavijaam....

siikaa16  1 5 Nopērc veikalā gaļu. Sagatavo to, lai tikai vajadzētu uzsildīt un dodies ceļā.
Vislielākā iespējamība, ka neredzēsi nevienu meža zvēru.
Nomedīsi stirnu vai zaķi. To vajadzēs nodīrāt. Cik daudz ar suni apēdīsiet? Var būt vienu stirnas cisku. Zaķim pusotru cisku. Medījumu uz iesma cepsi vai stiepsi kastroli, kurā zaķis ielien? Kamēr pagatavosi medījumu, gribēsi uz mājām savā gultā.
Nomedīsi pīli, tā būs jānoplucina. Ņemsies ar spalvām un karsto ūdeni līdz nolemsi ēst pusnoplūkātu. Tad ilgi vārīsi un sev pārmetīsi, ka neklausīji siikaa16 no oho.lv..

Dvinsky    1 @siikaa16 - daudz kam piekrītu no Tava rakstītā. Es jau nu arī vienkārši ņemtu konservus līdzi, bet ja cilvēks grib tēlot pirmatnējo akmens laikmeta mednieku-vācēju, tad lai jau ņemas.
Par pīli - mūslaikos mednieki ir slinki, pīles vairs neplucina. Atdīrā nedaudz ādu priekšpusē un izgriež krūtiņu. Pārējo atstāj lapsām. Jo faktiski jau no tās meža pīles tik vien tās gaļas ir cik uz krūtīm, pārējais ir vieni kauli.

Dvinsky      @av2 Tā arī ir, AR-15 pamatā ražo armijai. Bet ir pieejamas arī civilās versijas, ko izmanto gan sacensībās gan arī medībās. Medību ieroči arī attīstās - ar divstobreni mūsdienās medī vairs tikai pīles un šauj šķīvīšus. Tikai vecākās paaudzes mednieki ar to joprojām medī visu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu