Akrila krāsas negrib šķist ūdenī, rodas kunkuļi (gleznošanai)

Tā ir. Man ir lētās El Greco akrila krāsas, bet esmu galīgi nomocījies - no tūbiņās iznāk biezs tārps, kad mēģinu liet virsū ūdeni, tad metas kunkuļi. Protams, kārtīgi maisot var dabūt kaut cik jēdzīgu krāsu, bet vienmēr ir vai nu par biezu var šķidru. Ļoti, ļoti gribētos, lai akrila krāsas šķistu tik pat labi kā guaša, tempera vari šķirdās ūdenskrāsas (tās, kas tūbiņās).

Kas ir jālieto? LV veikali piedāvā īpašu sķidrumu glazēšanai - ar un bez spīduma. Bet tas it kā radot caurspīdīgumu, mani vairāk interesētu tieši aktīvs šķīdinātājas. It kā akrila krāsām jau vajadzētu šķīst ūdeni, bet slikti gan tas viss notiek. Mēģināju arī Amsterdam krāsas, ar tām ir tas pats.

Ko lai dara? Vai ir kāds šķidinātājs? Varbūt jāmeklēt cits zīmols? Varbūt tur neko nevar darīt un māksliniekiem ir kādas īpašas viltības. Es jau domāju pāriet uz eļļas krāsām, bet tomēr akrils ir daudz ērtāks un kāpēc citi var un es nē?

siikaa16 (2018-08-28 01:34)  1 8 Jā, māksliniekiem ir īpaša viltība - izjūta. Gribētos tev ieteikt, likt krāsas malā un sākt zīmēt ar ogli. Bet atkal sāktos jautājumu kā labāk ar ogles zīmulu, presēto, nepresēto ogli. Netērē naudu pērkot krāsas un ekspermentējot. Apmeklē par to naudu, kādu mākslinieku studiju.

Jurijs1962Augums163 (2018-08-28 09:03)      Nu ko darīt - neškit ūdenī tik labi kā akvareles krasas - jāmaisā : mākslinieka trud kropotliv.

rihtigais (2018-08-28 10:09)  2 1 Esi pacietīgs un neklausies tādās švilpastēs, kā SĪKĀ16! Izšķīdini katru krāsu atsevišķi mehāniski, sildot vai kā un salej mazizmēra trauciņos ar aizdari. Tie var būt zāļu iepakojums, bet vēl labāk pārtikas mazizmēra stikla trauciņos no īkriem utt. Neatkāpies no nodomiem, jo pēc kara mākslinieki gleznoja teju bez krāsām - visu izšķir izdoma. Jo ierobežotāki apstākļi, jo lielākas atklāsmes : )

nedaudz_blonda (2018-08-28 11:14)    5 Nez, man ir Louvre akrila krāsas - nav nekādu kunkuļu, ļoti labi šķīst ūdenī. Varbūt Tavējās tās nešķīstošās ir jau pārāk ilgi stāvējušas....piem., veikalā pirms nopirkšanas.

kokote (2018-08-28 16:35)    1 Vai esi informēts, ka ir dažnedažādi kuri, kur pieredzējuši (vai mazāk pieredzējuši, pat zināmi) mākslinieki/pasniedzēji Tev visu ierādīs, palīdzēs, bonusā būs vēl citi dalībnieki- varbūt sapazīsies un sakārtosi galvu, dzīvi, ķermeni.
Lai Tev veicas. Gleznošana ir ļoti labs terapijas veids.

Līdzīgi jautājumi
Jūsu iespaidi par akrila krāsu glezniecību? (6 atbildes)Gleznošanas kursi (17 atbildes)Akvareļi - otas, krāsa, papīrs (11 atbildes)Gleznošanas kursi (9 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu