Par studijas iekārtošanu.

Labdien!
Varbūt kāds zinās, cik reāli ir iekārtot dzīvoklī nelielu studiju ar mikrofonu un skaņu izolejošām sienām? Cik apmēram viss tas varētu izmaksāt? Un kur var atrast kādu lietderīgu informāciju par šo tēmu?!

Luusila  2 2 Kāpēc tikai sienām? Ko būs būt darīt augšējiem un apakšējiem kaimiņiem, kad tādā "studijā" tiks uzrīkots kārtējais ļembasts?
Ja jau izolācija, tad viscaur.
Lietderīga informācija būvfirmās, ja tev ir konkrēti dati, kādi paredzamie decibeli utt.

leopardine    7 Nevajag dzīvoklī studiju! Lētāk un drošāk būs atrast citur telpas, jo tā tikai riskē naudu izmest vējā. Jo lai kā tur izolētos skanēs tāpat cauri un kaimiņi sauks policiju un traucēs visiem. Dzīvoklī cilvēki atpūšas, cieni viņu mieru!

neko      Uz šo jautājumu nav iespējams atbildēt neko nezinot par būvkonstrukcijām dotajā mājām, bet noizolēt izstabu dzīvoklī visdrīzāk būs nejēgā dārgs pasākums jo dzīvojamās mājas tam nav piemērotas.

Luusila: "Kāpēc tikai sienām? Ko būs būt darīt augšējiem un apakšējiem kaimiņiem"
Tak telpas pirmkārt jau izolē lai apkārtējas vides trokšņi nebojā ierakstu nevis otrādi. Lai kaimiņiem netraucētu noizolēt ir vienkārši, grūtāk izdarīt tā, lai kaimiņu trokšņi studijai netraucē.

joens    2 Teorijā - reāli.

Prakse - atkarīgs no 100 un 1 faktora sākot jau ar to, ko konkrētajā gadījumā nozīmē skaņu studija.

Sākt ar gugli, tur būs kaudzēm (ne)derīgas informācijas, ko izsijāt. Vai uzreiz pāriet uz kādiem profesionāļu forumiem un/vai ģīmjugrāmatas grupām.

Izmaksas visdažādākās, atkarīgs no izolētības līmeņa un izmantotajiem materiāliem.

Princips - istabā tiek iebūvēta kaste, kas nesaskaras ar esošajām konstrukcijām (tā kā levitācija vēl joprojām nav iespējama, tad atsevišķi saskares punkti būs). Studija iekšā kastē.

AivarsN    2 Te gan laikam domāta neliela ierakstu studija,nevis vieta rokgrupas mēģinājumiem. Tur jau var ļoti labi iztikt bez pārmērīga skaļuma. Lai nepieļautu atbalss rašanos,visu telpu nāksies apšūt ar skaņu absorbējošu materiālu. Lētākais variants akmens vate pārvilkta ar agroplēvi,vai lētāku audumu. Grīdai gan vajadzēs ko izturīgāku. Ja daudz naudas, protams labāk izmantot speciālos materiālus.

kontrabanda  1   Kā jau tika minēts - skatoties kādam mērķim.
Piem. man pietiek ar daudz maz labu PC + Reaper software (par brīvu netā var atrast) + skaņas karte (interfaices) + normāli studijas monitori ( izmantoju JBL LSR305 ), austiņas, klaviatūra un studijas miķis.Nu un telpai jābūt vairāk vai mazāk izolētai ar skaņas slāpēšanas paneļiem(vai kā alternatīva - olu režģi :) )
Man, lai iedzītu demo pilnīgi pietiek ...
Ja nav vēlēšanās rakties pa thoman.de (un tā joprojām) vnk. ieej tstudio.lv un pati varēsi aprēķināt aptuveni vajadzīgo summu. Tur ir dažādi kit varianti utt

A.

ferdanoibergs    1 Ko tieši domāts ierakstīt? Ja ieraksta balsi, klausoties fonogrammu austiņās, tad līdz zināmam profesionālam līmenim skaņas izolācija nav nepieciešama. Skaņas izolācija, kā likums, veidojama no smagiem un mīkstiem materiāliem (piemēram, gumijas utt), kas spēj uzsūkt skaņas enerģiju un pārvērst to siltumā, un var būt pat ļoti dārga. Lētāk būs iekārtot studiju klusā apvidū, laukos. Ja mājās jau ir dators, tad ieraksta aparatūras cenas sākas ar dažiem desmitiem (par ķīniešu ražojumiem) un beidzas ar miljoniem (modernas digitālas studijas gadījumā).

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu