Kapu tēma

Es te nedaudz nodarbojos ar savu Ciltrakstu pētīšanu un esmu nonākusi strupceļā.

Man vajag noskaidrot, kas ir apglabāts kapuvietā, kurai nav plāksnes ar vārdu un uzvaardu...apglabāšanas laiks aptuveni +/- 1920 gads..

Kas koordinee kapsetas?
Es apgriezu otraadaak Internetu. LV tiek plānota kapu digitalizācija, bet tas vēl tālā nākotnē..
Mani interesējošā kapsēta atrodas Latgales čuhņā...

Kādas ir manas iespējas?

Tuftalogs (2017-09-02 17:19)    4 Praktiski 0%. Informācija var būt saglabājusies baznīcas grāmatā, ja tā ir saglabājusies, bet lai konkrētu kapavietu personalizētu - bezcerīgs pasākums. Ja nu kāda vietējā tanta, kura visu zina, bet tad arī tam ticēt... atliek tikai ekshumācija un DNS paraugu salīdzināšana, ja ir ar ko :)

neratni_stasti (2017-09-02 17:19)      Kapu pārzinim nav kaut kāda "lielā reģistra grāmata", kurā viss atzīmēts?

Ai, digitalizācija vispār jau šajā jomā vēl nav izkustējusies no savas stacijas. Ja ticētu digitalizātajiem datiem, tad manējie vispaŗ nav dzīvojuši uz šīs pasaules, tikai mistiskā kārtā apglabāti.

DanaL (2017-09-02 17:34)      Varbūt vietējos aptaujāt.

Tuftalogs (2017-09-02 17:48)      Sveikikanareiki :D Latgales čuhņā kapu pārzini? Tad jau dārznieku un sargu arī jāaptaujā :D
Vietējā pašvaldībā ir kapu reģistrs, bet nedomāju, ka tas sniegs atbildes par tik senu kapuvietu, lai gan, kas zina... drošāk tomēr baznīcas grāmata vietjā draudzē, ja saglabāta.
Un neliela nianse, ja tā ir Latgale... turpmākie meklējumi var izrādīties bezcerīgi LV arhīvos, būs jābrauc uz Kauņu vai Vitebsku, lai gan tie bija juku laiki, 1920. gadā Latgale daudzviet nebija atbrīvota no boļševikiem, poļiem, leišiem un citiem jaukiem kaimiņiem, ar šo problēmu pats saskāros, kad meklēju sava vecvectēva datus un saknes.
Bet veiksmi :)

neratni_stasti (2017-09-02 17:52)      Tajā ģerevņā, kuras kapos guļ mana rodņa, ir kapu pārzinis. telefons dabūnams pie kapsētas izziņu dēļa vai vietējā pagasta pārvaldē. Bez tā atļaujas/ saskaņošanas nemaz mammuci turpat blakus guldīt nebija iespējams. Un kaut kādi reģistri šim ir, jautājums gan: cik veci. Vēl arī saistībā ar savu radurakstu apzināšanu un apvienojot patīkamo ar lietderīgo pajautāju, kur meklēt info attiecīgajā pašvaldībā (novadā). Ieguvu vērtīgu info, jo biju domājusi, ka reģistri glabājas attiecīgajā ciemā, bet izrādījās, ka tuvējā "lielpilsētā", kura pat ir cita pašvaldība.

StacyQ (2017-09-02 18:22)      Nu bet taču radu rakstus pēti, tātad būtu jāparādās kaut kādai personai, kas saistīta ar kapos apglabāto ģimeni, kura vēl nav atšifrēta. Māte, tēvs, bērni, māsas, brāļi. Pirms kaut kur dodies, sazinies ar pašvaldību, kuras teritorijā atrodas kapi, interesējies par kapu pārzini vai vienalga kā to sauc. Ar konkrētajā baznīcā kalpojošo mācītāju sazinies un painteresējies par baznīcu grāmatām. Ja esi tur uz vietas, tad tik apbraukā visus kantorus un roc.

Aukstums (2017-09-02 18:26)      par kapiem atbild pašvaldības...tātad, vērsies pie tās "´čuhņas"kā labpatika nosaukt, pašvaldības kapu apsaimniekotājiem- respektīvi - pārziņa.. ja varēs palīdzēs, ja ne, tad uz tuvāko baznīcu.. tur grāmatās, savulaik visu pierakstīja, vienīgi, jāskatās, vai karu laikos nav sadedzis.

fargo (2017-09-02 19:59)    2 baznīcas grāmatas, kā jau teica. baznīcas bija tā laika dzimstarakstu nodaļas. tikai tur. un "nevar salasīt" varbūt risināt ar "dod, kas prot salasīt"? "latgales čuhņā" katoļu baznīca(un citas) iegrāmatoja datus jo cītīgi, ne savādāk kā pilsētā. tam ir iets cauri, bet gandrīz 20 gadus atpakaļ. arhīvi tika atrasti, cilvēki un vietas noskaidrotas. viegli nebija. ar konkrēto kapa vietu un apglabāto personu gan var būt ļoti grūti. es tos arhīvus esmu redzējis, grūti noticēt, ka info atrast izdosies. bet vienalga, mēģināt ir vērts tikai baznīcas grāmatu arhīvos.

Astronaute (2017-09-04 08:31)      Ir mājaslapa https://www.cemety.lv/?locale=lv. Kam interesē kapu tēma var paskatīties. Daži kapi jau iekļauti ar visiem pieminekļiem. Varbūt kādam dos grūdienu sakārtot arī savu radinieku piemiņas vietas.

mezadjadja (2018-04-29 03:04)      LJABRIT.

ieskaties www.nekropole.lv tur vis par kapiem,redu rakstiem.

Griezies vieteja pasvaldiba,kapu kantori

Peti kantora gramatas,ja aobedijumi seni,vietejas baznicas gramatas.

Tavs kapu pilsonis...muzam augsupcelies kapu onkulic,ar motorzagi rokas-)))

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu