Saksofona apgūšana

Vai saksafona spēles apgūšana ir grūta? Ja nav mūzikas skolas izglītība un ir virs 40 gadiem. Es domāju - vai gaidīt līdz pensijai, kad būs kaudze brīva laika? Nu, ja un notis es nepazīstu, pārsvarā. Bet ļooti patīk saksafona skaņa, lidz kaulam.

piparbecinja      mēģini, tad jau redzēs, kā ies:) mazāk domā, vairāk dari:)

Lugareecija_Darela  1   ja nav muzikālā dzirde,tad....... nu neizdosies.....

Alvasete      Viens ir notis, bet iepūst nav vienkārši, man nesanāca, kaut it kā šādus ,tādus instrumentus spēlēju.Domāju, ka bez privātstundām nav tas instruments, ko tā var iemācīties.

Neurosis      Muzikālajai dzirdei tomēr būtu jābūt, absolūtā dzirde nav obligāta. Bet vispār to muzikālo dzirdi var uztrenēt, ja ir mērķtiecība. Protams, viss ir individuāli, bet tu vari ieņemt avangarda džeza lauciņu, spēlējot pēc atmiņas un "uz dullo".

Alvasete      Vispirms ir jāiemācās lūpu stāvoklis un mācēt iepūst, tikai tad pārējais, ne katram sanāks...tīri tehniski vispirms.Un Tu gatava nopirkt instrumentu uzreiz pa 1000ls kā minimums?Nezinot, vai iemācīsies?

Vucis    1 Ui, šitam štrumentam prasās spēcīgu diafragmu. Bērnībā to pamazām uztrenē, bet kā ir pēc 40 - nudien nezinu.

Bet panduprāt - drošiem pieder pasaule un, ja tas ir sapnis, tad - tikai uz priekšu! Ir vērts mēģināt spert pirmo soli un noskaidrot iespējas.

credo    2 vispirms pavisam droši drīksti uzzināt un saklausīt, ka ir saksOfons, ne saksAfons, pēc tam - pūt, kur un kam gribi! ;)

lielzemnieks  1   Jo ātrāk sāksi, jo vairāk iemācīsies. Nezinu kā ir ar 40, bet 60 gados būs vēl daudz grūtāk. Esmu redzējis kā sieviete cienījamos gados mēģina akordeonu mācīties, tas iet ļoti grūti, jo ja pirksti nav trenēti, grūti katru pirkstu atsevišķi kustināt, taustiņi spiežas pa pāriem, gribēdama nevar secīgi nospēlēt 5 pirkstus. Tā ka sāc tagad. Par instrumenta iegādi, neredzu problēmu, paņem lietotu pa kaut cik sakarīgu ciparu (paskaties vidējo ss.lv un ņem ciet) lētāko un dārgāko nav jēgas pirkt. Pēc tam par tādu pašu ciparu varēsi pārdot, ja nebūsi salauzusi, jo mūzikas instrumenti ir ilgspēlējoša lieta un vērtību tie nezaudē.

Effy      Un ja nu tu nedavelc līdz pensijas vecumam? Nebūs pēdējā brīdī nožēlas, ka esi atlikusi kaut ko uz pēc tam kaut kad - nezin kad?

jollyroger      es varu iedot- paspēlēt uz viena instrumenta
ja ar to mācēsi, tad saksofons būs sīkums

kuks10  1   iemācies sākumā bungas rībināt..tas vairāķ noderēs dzīvē kā kaķu māvieni martā...?!)) /nezinu,bet tas verķis ir smalks un ne katram pa zobam..?/

kodums      Galvenais jau pareizi paņemt to instrumentu mutē, ne visām sanāk.

Saldaa_Brunete      Ja man to tik ļoti gribētos, es aizietu uz Mūzikas akadēmiju, sameklētu kādu saksofona pasniedzēju un visu to pašu pajautātu. Varbūt viņš pat būtu tik laipns, ka iedotu iepūst tajā instrumentā. Un ja nu Tev uz to ir talants? Nepārbaudīsi - neuzzināsi. :)

Silver      Mani diezgan nopietni kaitina šāda veida "sapņotāji". Sapnis ir kaut kas tāds, ko nevar piepildīt, vismaz uzreiz - sapnis var būt uz burinieka apceļot pasauli, sapnis var būt nopirkt villu jūras krastā, sapnis var būt aizlidot kosmosā.

Pirms kāda laika dzirdēju vienu sakām: "mans sapnis ir izlekt ar izpletni". Kur problēma? Aizbrauc uz Cēsīm, samaksā 10Ls un izlec!

Tāpat šeit. Pie galerijas "Centrs" viens ik pa brīdim spēlē saksofonu uz ielas. Nu iemet viņam futlārī 10 Ls, gan jau iedos gan papūst, gan pastāstīs, ko. Tāpat noteikti kādu Filharmonijas studentu var noķert...

Darīt vajag, ne ņaudēt....

Pirms kāda laika klausījos sižetu pa radio par večuku, kas 90 gados mutes ermoņikas iemācījās spēlēt... tagad izdod savu disku, izrādās viņam talants...

Adamsone    1 Skolotāju pēc sludinājuma atradīsi bez grūtībām, bet apsver, vai tev būs pacietība ilgi sēdet, pūst un klausīties tos kaķa vēkšķienus, kas nāks ārā...
Nevienu instrumentu nevar iemācīties bez ilgas un neatlaidīgas vingrināšanās.

non_grata      cerams tu nedzīvo man kaimiņos! pensijas gados ar saksofonu vairs neko nepanāksi- tāpat tevi neviens negribēs! vai nu tagad vai met viņu krūmos

Hustler_      No sākuma paspēlējies te...

http://www.pianogamesonline.org/

Un te...

http://www.netrover.com/~kingskid/noteback.htm

Kad sāc gūt panākumus,tad domā kaut ko tālāk. :)

kodums      saksofons pēc notīm? Kaut kas vēl nebijis! mazliet pat bail :)

Evituks      Saku spelet saksiiti pirms pus gadu.Arii nepazinu notis,nebija instrumenta un ari saprasanas nekadas.Visa pamata tomer ir muzikala dzirde un pacietiba,lai sasniegtu merki.Iesaku pakonsulteties ar pedagogu.Instrumentu var ari sakuma nomat.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu